Trwa ładowanie...
d2atyeb

Koronawirus. Donald Trump: w najbliższym czasie będzie dostępny bezpłatny lek na COVID-19

Donald Trump po opuszczeniu szpitala Walter Reed w Waszyngtonie nie traci optymizmu. Prezydent USA nagrał kolejne wideo, w którym obiecuje Amerykanom "bezpłatny" lek mający leczyć z koronawirusa. - Setki tysięcy dawek są już prawie gotowe - zapewnia republikanin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Donald Trump nagrał kolejne wideo
Koronawirus. Donald Trump nagrał kolejne wideo (Twitter.com)
d2atyeb

Donald Trump nadal jest zakażony koronawirusem, mimo to w poniedziałek został wypisany z wojskowego szpitala w Waszyngtonie. Podczas hospitalizacji prezydent USA przyjmował - w drodze wyjątku - eksperymentalną mieszankę przeciwciał. - Chcę aby każdy otrzymał takie samo leczenie jak wasz prezydent, ponieważ czuję się wspaniale i tak jakby perfekcyjnie - mówi na nagraniu Donald Trump.

Diagnozę postawioną przez lekarzy oraz możliwość skorzystania z nowatorskiej metody leczenia nazwał "ukrytym błogosławieństwem". - Już trzy dni temu czułem się tak samo dobrze jak teraz. Chcę więc powiedzieć tylko tyle: mamy regeneron, mamy też podobne lekarstwo od Eli Lilly (koncern farmaceutyczny - red.). Staramy się w trybie pilnym doprowadzić do autoryzacji tych leków. Jeśli jesteście w szpitalu, jeśli czujecie się naprawdę źle, postaramy się, żebyście je dostali i to za darmo. Setki tysięcy dawek są już prawie gotowe - zapewnia republikanin.

Jak podkreślają media za Oceanem skuteczność reklamowanego przez Trumpa leku w zwalczaniu koronawirusa "nie została jednak udowodniona". Nie ma też na razie sposobów potwierdzenia czy lek wywołuje jakieś skutki i jakie.

d2atyeb

Trump wrócił do Białego Domu

Trump jednak obstaje przy swoim i uznaje, że dostarczenie tych specyfików chorym "jest znacznie ważniejsze niż szczepionka". - Szereg firm jest już na ostatnim etapie i wkrótce będziemy mieli świetną szczepionkę. Uważałem, że powinna być przed wyborami, ale tu wchodzi polityka, oni chcą ją udostępnić zaraz po. Jeśli chcą grać w swoje gierki, niech grają. Ale dokonaliśmy tego, nikt inny nie byłby w stanie - przekonuje prezydent.

Republikanin po raz kolejny wini Państwo Środka za wybuch epidemii, nazywając koronawirusa "chińskim wirusem". - Chcę żebyście dostali to samo lekarstwo i to za darmo. Nie będziecie płacić. To nie wasza wina. To wina Chińczyków. I Chińczycy zapłacą wielką cenę za to, co zrobili naszemu krajowi. Zapłacą wielką cenę za to, co zrobili światu - zapewnia Donald Trump.

Prezydencki lekarz przekazał w poniedziałek najnowszy raport dotyczący kondycji zdrowotnej amerykańskiej głowy państwa. Donald Trump od ponad doby nie ma objawów COVID-19, a od ponad 4 dni nie miał gorączki. "W pobranych w poniedziałek próbkach krwi wykryto już przeciwciała" - dodał lekarz Białego Domu Sean Conley.

d2atyeb

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2atyeb

Podziel się opinią

Share
d2atyeb
d2atyeb
Więcej tematów