Trwa ładowanie...

Koronawirus. Decyzja GIS: nie będzie kwarantanny na Stadionie Narodowym

Główny Inspektorat Sanitarny stwierdził, że podczas piątkowej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy na PGE Narodowym zachowano podstawowe zasady bezpieczeństwa epidemicznego. Nie ma więc powodu, aby kogokolwiek z tam obecnych wysyłać na kwarantannę.

Share
Nie będzie kwarantanny na PGE Narodowym
Nie będzie kwarantanny na PGE NarodowymŹródło: PAP, Fot: PAP/Andrzej Lange, Andrzej Lange
d3yuh23

W sobotę rzecznik głowy państwa minister Błażej Spychalski poinformował, że prezydent ma koronawirusa. Dzień wcześniej Andrzej Duda wizytował powstający na PGE Narodowym pierwszy w Polsce covidowy szpital tymczasowy. Prezydent spotkał się tam m.in. z koordynatorem szpitala, doktorem Arturem Zaczyńskim.

Według rzecznika GIS Jana Bondara, żadna z osób które zetknęły się tam z prezydentem Andrzejem Dudą nie zostanie wysłana na kwarantannę. - Nie ma 100-procentowej metody, aby uchronić się przez zakażeniem, ale zachowanie dystansu i założenie maseczki zmniejsza to ryzyko. Oceniając, czy wysłać kogoś na kwarantannę, czy nie bierze się to pod uwagę. Na stadionie mamy do czynienia z wielkimi przestrzeniami, osoby stały w dużej odległości i wszyscy posiadali maseczki. Nie ma przesłanek do podjęcia decyzji o kwarantannie kogokolwiek - mówi Jan Bondar.

d3yuh23

Prace na stadionie nie zostały wstrzymane

Jeszcze w sobotę koordynator szpitala na PGE Narodowym dr n.med Artur Zaczyński mówił Wirtualnej Polsce - Na pewno nie jestem chory. Noszę maseczki 20 godzin na dobę. Podczas spotykania z prezydentem Andrzejem Dudą również. Zachowywaliśmy dystans.

Do GIS trafiła z Kancelarii Prezydenta lista osób, które w ciągu tygodnia poprzedzającego wykrycie koronawirusa u Andrzeja Dudy, kontaktowały się z nim. Z informacji nieoficjalnych wiadomo, że na już czwartą kwarantannę trafi z tego powodu wicepremier Jacek Sasin. Na liście osób, które trafią na kwarantannę znajdą się też pracownicy Kancelarii Prezydenta.

Stadion Narodowy szpitalem. Marek Balicki: To dobra decyzja

d3yuh23

Podziel się opinią

Share
d3yuh23
d3yuh23
Więcej tematów