Trwa ładowanie...

Koronawirus. Dariusz Piontkowski o sytuacji w szkołach

Dariusz Piontkowski poinformował, że MEN nie planuje w tej chwili zamknięcia polskich szkół. W ocenie ministra, zaproponowane przez jego resort rozwiązanie działa i decyzje o zamykaniu szkół z uwagi na zagrożenie, jakie stwarza koronawirus, powinny zapadać punktowo.

Share
Koronawirus. Dariusz Piontkowski o sytuacji w szkołachKoronawirus. Dariusz Piontkowski o sytuacji w szkołachŹródło: East News, fot: Rafal Oleksiewicz
d2xlnzu

Szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski na antenie Polskiego Radia 24 odniósł się do sytuacji w polskich szkołach w obliczu rosnących statystyk zakażeń koronawirusem.

Koronawirus. Lekcje po 30 minut

Piontkowski poinformował, że MEN podjęło decyzję o wprowadzeniu możliwości skrócenia lekcji z 45 do 30 minut. Co ważne, dotyczy to wyłącznie lekcji odbywających się w trybie zdalnym. Lekcje w trybie stacjonarnym w dalszym ciągu trwać będą 45 minut. Ponadto wprowadzona zostanie możliwość prowadzenia zajęć indywidualnych w trybie zdalnym. Takie lekcje mają obywać się na wniosek rodziców.

Minister podkreślił jednak, że lekcje w trybie zdalnym mają odbywać się przez okres nie dłuższy niż 2 tygodnie. "Zakładamy, że szkoły będą przechodzić na kształcenie na odległość tylko na krótki okres, na 1-2 tygodnie czyli tyle, ile potrzeba na kwarantannę. Po tym czasie uczniowie powinni wrócić do tradycyjnych, stacjonarnych zajęć" - mówił Piontkowski.

Tadeusz Rydzyk dzwonił do Kaczyńskiego. Ks. prof. Alfred Wierzbicki: to rodzaj korupcji

Koronawirus. Reakcja punktowa

Szef MEN stwierdził, że przy obecnej sytuacji epidemicznej nie widzi powodów do zamykania wszystkich szkół. W jego ocenie system zaproponowany przez ministerstwo sprawdza się, a liczba zagrożonych placówek jest niewielka. "To ciągle margines wszystkich placówek w Polsce. To ciągle poniżej 1 proc." - powiedział.

d2xlnzu

"Były nawoływania, żebyśmy przesunęli o dwa tygodnie moment rozpoczęcia roku szkolnego, bo miała nas czekać fala zachorowań. Nic takiego nie nastąpiło. Wytrzymaliśmy moment nacisku psychologicznego" - dodał Piontkowski.

Źródło: PR24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2xlnzu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xlnzu
d2xlnzu
Więcej tematów