Trwa ładowanie...
d24cliq

Koronawirus. Zamknięte szkoły. MEN podał najnowsze liczby

Koronawirus w Polsce nie ustępuje. Mimo że rok szkolny trwa w najlepsze, to Ministerstwo Edukacji Narodowej od przeszło trzech tygodni mierzy się z problemem kolejnych zamkniętych placówek. W czwartek resort edukacji opublikował najnowsze dane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Zamknięte szkoły. Raport MEN / foto ilustracyjne
Koronawirus. Zamknięte szkoły. Raport MEN / foto ilustracyjne (Unsplash.com)
d24cliq

Zamknięte szkoły i przedszkola to problem, z którym od kilku tygodni zmaga się MEN. Z najnowszych informacji przekazanych przez resort edukacji wynika, że z powodu koronawirusa w 92 placówkach wprowadzono nauczanie zdalne.

Koronawirus. Zamknięte szkoły. MEN wydał komunikat

Kolejne zamykane szkoły to niejedyny problem, z którym mierzy się MEN. Sanepid w 274 szkołach wyraził zgodę na nauczanie w trybie mieszanym (hybrydowym). Jak wynika z czwartkowego komunikatu MEN, nauczanie zdalne dotyczy 0,19 proc., a hybrydowe 0,56 proc. wszystkich takich placówek.

Koronawirus. MEN informuje o zdalnym i hybrydowym nauczaniu MEN
Koronawirus. MEN informuje o zdalnym i hybrydowym nauczaniu (MEN)

Koronawirus. Zamknięte szkoły. "Monitorujemy sytuację"

"Monitorujemy sytuację w szkołach i placówkach. Bezpieczeństwo uczniów, rodziców, dyrektorów szkół i nauczycieli jest dla nas najważniejsze" - podkreśla MEN w komunikacie.

Koronawirus. MEN informuje: 48 118 placówek funkcjonuje w trybie stacjonarnym MEN
Koronawirus. MEN informuje: 48 118 placówek funkcjonuje w trybie stacjonarnym (MEN)

Resort wskazał jednocześnie, że w czwartek 24 września w trybie stacjonarnym pracowało blisko 48,2 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Oznacza to, że blisko 99,25 proc. placówek w dalszym ciągu funkcjonuje w tradycyjny sposób.

d24cliq

Koronawirus w Polsce nie daje za wygraną. Kolejne szkoły zamknięte

Koronawirus pojawia się w kolejnych szkołach. Jak informowaliśmy w czwartek, zakażenie koronawirusem wykryto m.in. w szkole podstawowej numer 10 w Szczecinie. Zakażony jest nauczyciel. W związku z tym wprowadzono zdalne nauczanie dla kilkunastu klas.

Przypomnijmy, że od 1 września szkoły w Polsce i większości państw europejskich wróciły do nauczania stacjonarnego. Minister edukacji Dariusz Piontkowski mówił, że decyzja wywołała "przytłaczającą falę zadowolenia nauczycieli i uczniów".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d24cliq

Jarosław Kaczyński dostał lekcję życia? "Aż takim sułtanem polityki nie jest"

Źródło: MEN

d24cliq

Podziel się opinią

Share
d24cliq
d24cliq
Więcej tematów