Trwa ładowanie...

Koronawirus Czarnogóra. Rośnie liczba zakażonych. Rząd przywrócił część obostrzeń

Koronawirus Czarnogóra. Jeszcze kilka tygodni temu w Czarnogórze ogłoszono pokonanie epidemii koronawirusa. Po tym, jak liczba zakażonych wzrosła, tamtejszy rząd zdecydował się na ponowne ogłoszenie stanu epidemii.

Share
Koronawirus Czarnogóra. Rośnie liczba zakażonych. Rząd przywrócił część obostrzeń
Źródło: Pixabay
du83eqj

Koronawirus. Wzrost liczby zachorowań w Czarnogórze

W maju Czarnogóra ogłosiła, że epidemia koronawirusa się zakończyła. Wtedy w tym kraju nie notowano żadnego nowego przypadku zakażenia koronawirusem. Po kilku tygodniach sytuacja się zmieniła. Znów zaczęto wykrywać koronawirusa u mieszkańców. Dlatego rząd w Czarnogórze postanowił przywrócić stan epidemii, a co za tym idzie wróciła część obostrzeń i zasady reżimu sanitarnego.

Rząd w Podgoricy postanowił, że obowiązkowe będzie noszenie maseczek ochronnych zarówno w otwartej przestrzeni, jak i w zamkniętych pomieszczeniach. Z obowiązku wyłączone są jedynie dzieci do lat siedmiu oraz osoby przebywające na plażach i w parkach narodowych.

Koronawirus. Czarnogóra - wracają obostrzenia

Dodatkowo rząd zdecydował również o ograniczeniu zgromadzeń publicznych. Zakazana jest organizacja takich zgromadzeń powyżej 40 osób na wolnej przestrzeni oraz powyżej 20 osób w pomieszczeniach zamkniętych. Do 30 lipca nie można organizować wesel i imprez urodzinowych. Zamknięte zostały nocne kluby.

du83eqj

W Czarnogórze odnotowano dotychczas 2 472 przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 39 chorych na COVID-19. Od 20 kwietnia do 18 czerwca nie zanotowano tam ani jednego nowego przypadku zakażenia. W ostatnich dniach liczba zdiagnozowanych chorych dziennie oscyluje w granicy 100 przypadków. Wyjątkiem był 14 lipca. Wtedy wykryto 539 zakażeń.

Czarnogóra w ostatnich tygodniach otworzyła się na turystów i to mogło być przyczyną powrotu epidemii. Czarnogórskie władze wolą dmuchać na zimne i zapobiec eskalacji epidemii.

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Rekompensata dla Poczty Polskiej? Jarosław Gowin nie ma wątpliwości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

du83eqj

Podziel się opinią

Share
du83eqj
du83eqj
Więcej tematów