Trwa ładowanie...
d7iymi6

Koronawirus. Chińskie miasto oferuje nagrodę za zgłoszenie się chorych

Koronawirus zatacza coraz szerszy krąg. Cały czas jednak najwięcej osób chorych jest w Chinach. Jedno z tamtejszych miast wypłaci nagrodę tym, którzy zgłoszą się do szpitala z uzasadnionym podejrzeniem śmiertelnego wirusa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Nagroda za zgłoszenie się z podejrzeniem choroby
Koronawirus. Nagroda za zgłoszenie się z podejrzeniem choroby (PAP)
d7iymi6

Koronawirus po raz pierwszy pojawił się w grudniu w Chinach i bardzo szybko rozprzestrzenia się po wszystkich kontynentach. Do tej pory potwierdzono śmierć 2801 osoby. Zarażonych koronawirusem jest już ponad 82 tys. osób na całym świecie.

Miasto w chińskiej prowincji Hubei, gdzie znajduje się epicentrum globalnej epidemii koronawirusa, zapłaci mieszkańcom nawet 10 000 juanów (prawie 2 tys. dolarów), jeśli zgłoszą się z objawami choroby i zostanie ona potwierdzona testami - informuje portal straitstimes.com.

Nagrodę wyznaczono w mieście Qianjiang. Jest ono położone około 150 km od dotkniętej epidemią stolicy prowincji Wuhan. Do tej pory zarejestrowano tam 197 przypadków zarażenia koronawirusem. W całej prowincji Hubei natomiast jest już 65 000 przypadków zarażenia, a ponad 2600 osób zmarło. Władze zapewniają, że chorzy są odizolowani i leczeni.

d7iymi6

W Qianjiang nagroda będzie przysługiwała tym, którzy z własnej woli zgłoszą się z objawami koronawirusa. 1000 juanów dostanie osoba, u której wirus nie zostanie wykluczony od razu i która kwalifikuje się do dalszej diagnostyki. 2000 juanów dostaną ci, u których będzie istniało wyraźne podejrzenie wirusa, natomiast 10 tys. juanów ci, u których zostanie on stwierdzony. W innych miastach również oferuje się nagrody, ale tam kwoty nie są aż takie wysokie.

Koronawirus. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł śmiertelny wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

d7iymi6

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d7iymi6

Podziel się opinią

Share
d7iymi6
d7iymi6
Więcej tematów