Trwa ładowanie...
d3hy2ko

Koronawirus. Abp Gądecki napisał list do lekarzy. Sam jest zakażony

Koronawirus. Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski podziękował w liście lekarzom za pracę podczas pandemii. 18 października to święto patrona lekarzy św. Łukasza Ewangelisty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Abp Gądecki napisał list do lekarzy
Koronawirus. Abp Gądecki napisał list do lekarzy (Getty Images, Fot: Artur Widak, NurPhoto)
d3hy2ko

"W tym szczególnym czasie zwracam się do wszystkich zajmujących się chorymi ze słowami uznania i podziękowania za Waszą ofiarną, wytrwałą pracę" - napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. W sobotę jego sekretariat poinformował, że hierarcha jest zakażony SARS-CoV-2 i pozostaje w izolacji.

Arcybiskup w liście, opublikowanym w dniu święta patrona lekarzy, przyznaje, że sytuacja związana z pandemią COVID-19, jest dla wszystkich "ogromnym zaskoczeniem i źródłem niepokoju".

"Liczne zachorowania, śmierć, niepewność o jutro stały się codziennością" - napisał hierarcha w liście opublikowanym przez KEP.

d3hy2ko

Zobacz też: Koronawirus. Prof. Simon o antycovidowcach: ja im współczuję

"Efektem dotykającym nas wszystkich jest zachwianie, a nawet zerwanie, zwykłych relacji społecznych. Ale w centrum tego stoi profilaktyka społeczna i leczenie zakażonych, a to jest obszar pracy lekarzy i pozostałych pracowników służby zdrowia" - napisał abp Gądecki.

Podziękował leakrzom i wszystkim, ktorzy zajmują się chorymi, podkreślając, że ich "ofiarna i wytrwała praca" jest czasami niedostrzegana.

d3hy2ko

Koronawirus. Abp Gądecki napisał do lekarzy. Sam jest zakażony

Przywołując znaną z Ewangelii św. Łukasza przypowieść o miłosiernym Samarytaninie, zwrócił się do lekarzy, by nie ustawali w realizowaniu swojego powołania.

"Proszę Boga o siły i wytrwałość dla Was. (…) Proszę o niewygaszenie w Waszych sercach i sumieniach poczucia lekarskiej i ludzkiej solidarności" - zaapelował hieracha.

Przypomniał też, że każdy człowiek chory i cierpiący, niezależnie od rodzaju choroby czy skali zagrożenia ma prawo do opieki, diagnozy i terapii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3hy2ko

Podziel się opinią

Share
d3hy2ko
d3hy2ko
Więcej tematów