Trwa ładowanie...

Koronasceptyk celowo dał się zarazić. Przypłacił to życiem

Poszedł na spotkanie, którego uczestnicy świadomie chcieli zakazić się wirusem. COVID party skończyło się dla niego dramatycznie, choć nie dawał wiary w niebezpieczeństwo, jakie niesie pandemia. Zmarł na chorobę, w której istnienie nie wierzył.

Paszport covidowy w wielu krajach Europy pozwala na wstęp do miejsc publicznych. To przywilej zaszczepionych i tych, którzy przebyli chorobę i są ozdrowieńcami Paszport covidowy w wielu krajach Europy pozwala na wstęp do miejsc publicznych. To przywilej zaszczepionych i tych, którzy przebyli chorobę i są ozdrowieńcami Źródło: Materiały WP, fot: Adobe
d3p13ms
d3p13ms

Impreza, na którą poszedł 55-letni mieszkaniec Austrii, zakończyła się tragicznie. Jedna osoba zmarła, a kilkoro innych, również dziecko, trafiło na oddział intensywnej terapii. Spotkanie odbyło się w mieście Bolzano w północnych Włoszech, w regionie alpejskim. Organizatorzy nie ukrywali, że wśród uczestników będą osoby zakażone wirusem. Obecni byli świadomi zagrożenia, a niektórzy z nich przybyli specjalnie w takim celu, by zakazić się koronawirusem.

Jak podaje Fakt, powołując się na publikacje The Independent i CNN, jeden z uczestników poniósł śmierć, a co najmniej trzy inne osoby, w tym dziecko, były hospitalizowane.

Przedstawiciele służby zdrowia twierdzą, że pacjenci zadeklarowali się jako przeciwnicy szczepionek. Celowo próbowali zarazić się, aby uzyskać "zieloną przepustkę", wymaganą w wielu sytuacjach we Włoszech i zapewniającą wstęp do wielu miejsc, przeznaczonych tylko dla zaszczepionych i właśnie ozdrowieńców.

Patrick Franzoni, koordynator jednostki do walki z COVID-19 w Bolzano, powiedział włoskiej gazecie "Il Dolomiti", że pacjenci w rozmowach z lekarzami przyznali się do tego świadomego igrania z wirusem.

d3p13ms

- Robią to, aby wytworzyć przeciwciała i uzyskać zieloną przepustkę bez szczepień. Ale to niesie długoterminowe konsekwencje i nawet młodzi ludzie mogą trafić do szpitala - powiedział.

"Covid party" wygląda, według opisu medyka tak, że przynajmniej jeden z uczestników imprezy jest zarażony wirusem. Goście celowo przytulają się, całują i dzielą się drinkami. "W zamkniętym pomieszczeniu w taki sposób może zakazić się od pięciu do dziesięciu osób" - podaje Fakt.

Podobne spotkania odbywają się w wielu miastach we Włoszech i w Austrii. Prokuratura w Bolzano wszczęła w tej sprawie śledztwo.

Austria od poniedziałku jest pierwszym krajem w Europie Zachodniej, który ponownie nałożył ogólnokrajowy lockdown od czasu wprowadzenia szczepionek. Kanclerz Alexander Schallenberg ogłosił również, że od 1 lutego 2022 roku szczepienia na COVID-19 będą obowiązkowe.

d3p13ms

Koronasceptyk celowo dał się zarazić. Zmarł

To efekt tego, że liczba dziennych przypadków w Austrii gwałtownie rosła w ostatnich tygodniach. Statystyki rejestrują około 14-15 tysięcy zakażeń każdego dnia. Około 66% ludności Austrii jest w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19, a to jeden z niższych wskaźników w Unii Europejskiej.

Gwałtowny wzrost liczby zakażeń nie przekonuje koronasceptyków, którzy buntują się przeciw obostrzeniom. W kraju organizowane są demonstracje przeciwników szczepień i obostrzeń.

Koronasceptycy usiłują udowodnić że pandemii COVID-19 nie ma. "Swoimi działaniami narażają jednak nie tylko siebie, ale też wszystkich wokół, w tym swoich bliskich" - komentuje gazeta.

WP News wydanie 24.11, godzina 16:50

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3p13ms
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p13ms
Więcej tematów