Trwa ładowanie...

Kornel Morawiecki zostanie pochowany w Warszawie. Michał Dworczyk o pogrzebie ojca Mateusza Morawieckiego

Kornel Morawiecki spocznie na warszawskich Powązkach. Taką informację na antenie programu "Tłit" przekazał szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Kornel Morawiecki zostanie pochowany w Warszawie. Michał Dworczyk o pogrzebie ojca Mateusza MorawieckiegoŹródło: East News, fot: Stefan Maszewski/Reporter
d1dghb5
d1dghb5

We wtorek w programie "Tłit" Michał Dworczyk został zapytany o pogrzeb Kornela Morawieckiego. – Miejscem spoczynku [Kornela Morawieckiego przyp. red.] będzie Warszawa. Szef kancelarii premiera potwierdził, że uroczystość będzie miała charakter państwowy.

Na antenie programu "Tłit" Michał Dworczyk potwierdził również, że Kornel Morawiecki spocznie na warszawskich Powązkach Więcej informacji na temat daty oraz przebiegu uroczystości Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przekaże w najbliższym czasie.

W związku ze śmiercią Kornela Morawieckiego z udziału w kampanii wyborczej wycofa się premier Mateusz Morawiecki. –Premier do czasu pogrzebu na pewno nie będzie prowadził kampanii wyborczej. To jest naturalne, że każdy po śmierci bliskiej osoby skupia się przede wszystkim na sprawach osobistych – dodał Michał Dworczyk.

W związku ze śmiercią Kornela Morawieckiego z udziału w kampanii wyborczej wycofa się premier Mateusz Morawiecki. –Premier do czasu pogrzebu na pewno nie będzie prowadził kampanii wyborczej. To jest naturalne, że każdy po śmierci bliskiej osoby skupia się przede wszystkim na sprawach osobistych – przekazał szef KPRM.

Kornel Morawiecki nie żyje. Wzruszające ostatnie słowa do Mateusza Morawieckiego

- Jedne z ostatnich słów, które wypowiedział były takie, żeby cały czas myśleć o Polsce i żeby wypracowywać zgodę narodową - przyznał w rozmowie z redakcją "Faktu" Mateusz Morawiecki. - To była od dawna taka jego myśl, którą starał się promować - dodał.

d1dghb5

Przypomnijmy, że Kornel Morawiecki w styczniu trafił na oddział do Kliniki Onkologii i Hematologii w szpitalu MSWiA w Warszawie. Wykryto u niego raka trzustki, przeszedł poważną operację. Mimo problemów ze zdrowiem Morawiecki nie chciał rezygnować z polityki. Zapewniał, że "czuje się lepiej i nie zamierza rezygnować z kandydowania w jesiennych wyborach do Senatu".

W wyborach parlamentarnych 2019 Kornel Morawiecki startował z list Prawa i Sprawiedliwości do Senatu. Kandydował z okręgu nr 59 w Białymstoku.

W związku ze śmiercią Kornela Morawieckiego, jego miejsce na liście kandydatów do Senatu zajmie najpewniej Marek Adam Komorowski.

d1dghb5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d1dghb5
Więcej tematów