Trwa ładowanie...
d9gs9yi

Wybory parlamentarne 2019. Już wiadomo, kto zastąpi śp. Kornela Morawieckiego

Marek Adam Komorowski, obecny wicemarszałek województwa podlaskiego, ma zastąpić śp. Kornela Morawieckiego w roli kandydata na senatora - wynika z nieoficjalnych na razie informacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Kornel Morawiecki był kandydatem PiS w zbliżających się wyborach do Senatu w okręgu numer 59
Wybory parlamentarne 2019. Kornel Morawiecki był kandydatem PiS w zbliżających się wyborach do Senatu w okręgu numer 59 (East News, Fot: Stefan Maszewski/Reporter)
d9gs9yi

Kornel Morawiecki był kandydatem PiS w zbliżających się wyborach do Senatu w okręgu numer 59. To, że partia ma zamiar wystawić nowego kandydata, przekazał Radiu Białystok pełnomocnik partii w Podlaskiem, szef MEN Dariusz Piontkowski. Nie podał jednak nazwiska nowego kandydata.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji PAP i RMF FM nowym kandydatem PiS ma być Marek Adam Komorowski - obecny wicemarszałek województwa podlaskiego.

Zobacz także: Kornel Morawiecki nie żyje. Internet zalała fala kondolencji. "Żegnamy bohatera"

d9gs9yi

Zgodnie z Kodeksem wyborczym, w przypadku śmierci kandydata przed wyborami, komitetowi wyborczemu przysługuje prawo wskazania jego następcy - najpóźniej jednak w 15 dniu przed dniem wyborów. Nie wymaga to kolejnej zbiórki co najmniej 2 tys. podpisów, co jest konieczne przy zgłaszaniu kandydatów na senatora.

Wybory parlamentarne 2019. Marek Adam Komorowski ma zastąpić Kornela Morawieckiego

Termin zgłoszenia nowego kandydata formalnie minął 28 września - w sobotę. Był to jednak dzień wolny od pracy, więc - zgodnie z prawem - za dzień, w którym upływa termin zgłoszenia przyjmuje się kolejny dzień pracujący, czyli poniedziałek 30 września.

Zobacz także: Archiwalny odcinek "Kto nami rządzi?" z Kornelem Morawieckim

13 października odbędą się wybory parlamentarne. Wybierzemy w nich na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

d9gs9yi

Zobacz także: Kornel Morawiecki nie żyje. Poseł i ojciec premiera miał 78 lat

Kornel Morawiecki - działacz opozycji demokratycznej w PRL, przywódca "Solidarności Walczącej", poseł i ojciec premiera Mateusza Morawieckiego - zmarł w poniedziałek. Miał 78 lat. Chorował na raka trzustki.

Źródło: rmf24.pl, radio.bialystok.pl

d9gs9yi

Podziel się opinią

Share

d9gs9yi

d9gs9yi
Więcej tematów