Trwa ładowanie...
d2rf810

Kornel Morawiecki ogłasza swój start w wyborach do Brukseli

"Chcemy Europy pierwszej w świecie" - zapowiedział w środę Kornel Morawiecki, lider ugrupowania Wolni i Solidarni. Marszałek senior zamierza startować ze wspólnej listy z Komitetem Wyborczym „Jedność Narodu” Romualda Starosielca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kornel Morawiecki chce zostać europosłem
Kornel Morawiecki chce zostać europosłem (WP.PL, Fot: WP.PL)
d2rf810

Kornel Morawiecki podkreślał znaczenie nazwy komitetu. Mówił o jedności w obliczu „bardzo silnego podziału polityczno-społecznego w Polsce”.

Wizja wyborcza

"Chcemy Europy pierwszej w świecie, wielkiej Europy od Atlantyku do Pacyfiku ze Wschodem, z Rosją, wielkiej Europy demokratycznej, duchowej" - zapowiadał na konferencji prasowej Kornel Morawiecki. Jak zaznacza sam marszałek senior, "da to pokój z Rosją, a Polska w środku tej Europy będzie spoiwem - duchowym, historycznym i geograficznym".

d2rf810

Lider WiS przyznał otwarcie, że listy komitetu "Jedność Narodu" na dwa miesiące przed majowymi eurowyborami są niekompletne. "Proszę o poparcie, zachęcam też, by zgłaszać się na nasze listy, bo nie mamy jeszcze wszystkich kandydatów" - mówił Morawiecki. Aktualnie trwa również zbiórka podpisów pod komitetem wyborczym.

Jeśli wszystkie formalności zostaną spełnione, marszałek senior wystartuje do Parlamentu Europejskiego z okręgu dolnośląsko-opolskiego. Start z tych południowo-zachodnich województw zapowiedzieli już: Anna Zalewska (PiS, minister edukacji narodowej Janina Ochojska (Koalicja Europejska) oraz Krzysztof Śmiszek (Wiosna).

Problemy zdrowotne

Na początku stycznia Kornel Morawiecki przyznał, że walczy z chorobą nowotworową. "Mam raka trzustki" - wyznał "Super Expressowi" marszałek senior. - Gdyby nie szybkie badanie na tomografie i diagnoza, sytuacja ze mną byłaby tragiczna. Mógłbym się już żegnać z tym padołem - przyznał lider WiS.

d2rf810

Ojciec premiera poddał się operacji wycięcia zmian nowotworowych, zabieg się udał. Jednak na początku marca, sam Morawiecki przyznał, że najprawdopodobniej będzie musiał poddać się chemioterapii "Miałem szczegółowe badania co do tego, czy serce wytrzyma chemię, ale wszystko idzie w dobrym kierunku. Wszystko po to, żeby nie było nawrotu raka, bo to często się odbywa niestety" - przyznał w rozmowie z tabloidem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Tomasz Siemoniak drwi z Beaty Szydło. "Coś niesłychanego"

d2rf810

Podziel się opinią

Share

d2rf810

d2rf810
Więcej tematów