Trwa ładowanie...
d4knrs6

Kormoran przyszedł do lekarza w Gdańsku. Miał złamane skrzydło i pilnie potrzebował pomocy

Nie, to nie jest żart, ani żaden "fake news". Kormoran z uszkodzonym skrzydłem błąkał się koło Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. W końcu wszedł do rejestracji dla pacjentów. Rannym ptakiem zaopiekowali się strażnicy miejscy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kormoran wszedł do rejestracji dla pacjentów
Kormoran wszedł do rejestracji dla pacjentów (Straż Miejska)
d4knrs6

Kormoran zwyczajny potrzebował lekarza, dlatego chciał skorzystać z pomocy personelu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Kilka dni temu patrol z Referatu Interwencyjnego dostał wezwanie na ulicę Marii Curie-Skłodowskiej. Po parkingu spacerował ranny ptak.

Kormoran najprawdopodobniej miał uszkodzone skrzydło. Świadkowie mówili, że mimo licznych prób, nie udało mu wzbić się w powietrze. Ponieważ ptak mógł stwarzać zagrożenie wezwano fachową pomoc.

Przychodzi kormoran do lekarza. "Widać było, że ptak jest wycieńczony"

W pewnym momencie kormoran wyszedł na jezdnię. Jak relacjonuje młodszy strażnik Katarzyna Sobańska, zatrzymała auto i razem z kolega chcieli nakłonić ptaka do powrotu na parking.

   Straż Miejska
(Straż Miejska)

Kormoran podjął jednak kolejną próbę latania. Przefrunął około 30 metrów i znalazł się przed wejściem do budynku Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. A potem pomaszerował do poczekalni przy rejestracji dla pacjentów. W poczekalni wywołał spore poruszenie, ale wszystko zakończyło się dobrze. Z pomocą koca został schwytany. "Widać było, że ptak jest wycieńczony" - wyjaśniła strażniczka.

d4knrs6

Kormoran jest symbolem Mazur. Odlatuje znad jezior pod koniec lata

Kormoran zwyczajny nazywany jest także kormoranem czarnym. To duży gatunek ptaka wodnego z rodziny kormoranów, który zamieszkuje Europę, w tym Polskę. Może osiągnąć długość ciała do ok. 80-100 cm i ważyć nawet 3 kg. Rozpiętość skrzydeł to 130-160 cm.

Kormorany lęgowe w Polsce wracają z zimowisk w lutym lub marcu, po czym zaczynają toki. Samiec pozostaje wtedy na gnieździe wyciągając głowę i ogon, macha skrzydłami, składa głowę na grzbiecie i przyjmuje różne figury, by zwrócić na siebie uwagę samicy. Wydaje przy tym wpółotwartym dziobem chrapliwe dźwięki. W Polsce jest symbolem Mazur i jest objęty częściową ochroną. częściową.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4knrs6

Zobacz także: Przysiadł na ławce w parku i zabił kaczkę. W internecie zawrzało

d4knrs6

Podziel się opinią

Share
d4knrs6
d4knrs6
Więcej tematów