Trwa ładowanie...

Korea Północna zniszczyła biuro łącznikowe w Kaesong. To koniec stosunków dyplomatycznych z Koreą Południową

Koniec stosunków dyplomatycznych pomiędzy Koreą Pólnocną a Koreą Południową. Wojska Kim Dzong Una zniszczyły biuro łącznikowe w Kaesong.

Share
Korea Północna zniszczyła biuro łącznikowe w Kaesong. To koniec stosunków dyplomatycznych z Koreą Południową
Źródło: Getty Images
dsy3g1c

Korea Północna wysadziła w powietrze mieszczące się w Kaesong biuro łącznikowe. Kim Dzong Un już wcześniej mówił o zerwaniu stosunków z Koreą Południową, natomiast kilka dni temu jego siostra Kim Jo Dzong groziła zniszczeniem biura łącznikowego.

Stosunki między Koreą Północną a Koreą Południową są bardzo napięte

Korea Północna nie może darować Korei Południowej akcji związanej z propagandowymi ulotkami. W miniony weekend Kim Jo Dzong, siostra przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una, wydała oficjalne oświadczenie, w którym wspomniała, że stosunki dyplomatyczne z Koreą Południową muszą zostać zerwane. Nie wykluczyła również działań zbrojnych, zapowiadając zniszczenie biura łącznikowego.

"Korzystając z mojej władzy, którą mam na mocy upoważnienia przez Najwyższego Przywódcę, nasza partię i państwo, wydałam rozkaz departamentowi ds. walki z wrogiem, aby skutecznie zajął się tą sprawą" – stwierdziła siostra Kim Dzong Una. Informacje te przekazała w miniony weekend północnokoreańska agencja KCNA.

dsy3g1c

Zobacz także: Wybory 2020. Włodzimierz Czarzasty krytykuje "Kartę Rodziny"

dsy3g1c

Podziel się opinią

Share
dsy3g1c
dsy3g1c
Więcej tematów