Trwa ładowanie...
ddp0cct

Korea Północna: Testy nowej broni, Kim Dzong Un zadowolony

Akademia Nauk Obrony Narodowej Korei Północnej przeprowadziła pod obserwacją Kim Dzong Una testy nowej broni. Przebiegły one pomyślnie, z czego przywódca był bardzo zadowolony. Nie podano jednak szczegółów na temat broni i przebiegu testów. USA uważa, że to nie była broń atomowa.
Share
Korea Północna: Testy nowej broni, Kim Dzong Un zadowolony
Korea Północna: Testy nowej broni, Kim Dzong Un zadowolonyŹródło: East News
ddp0cct

Informację o testach nowej broni podała agencja KCNA, która określała ją jako "taktyczną". Z kolei agencja Yonhap nową broń nazywa "strategiczną". Kim Dzong Un miał "nie ukrywać radości z wyników testów". - Dzisiejszy rezultat jest kolejną demonstracją naszych szybko rozwijających się zdolności obronnych całego regionu i przełomem we wzmacnianiu naszych zdolności bojowych - mówił przywódca Korei Północnej w rozmowie z agencją KCNA.

Testy nowej broni to efekt wcześniej kilkulatnich prac, które nadzorował Kim Dzong Il, poprzedni lider Korei Północnej.

Żadna z agencji nie podała szczegółów na temat prac, testów i samej broni.

Stany Zjednoczone są przekonane, że testowana przez Koreę Północną broń nie jest atomowa. Associated Press twierdzi, że gdyby doszło do prób z bronią nuklearną lub pociskami rakietowymi, mocno zachwiałoby to rozmowy między Pjongjangiem a Waszyngotnem. - Jesteśmy przekonani, że obietnice te zostaną dotrzymane - mówił rzecznik Departamentu Stanu USA.

ddp0cct

Podziel się opinią

Share
ddp0cct
ddp0cct
Więcej tematów