Trwa ładowanie...
d2vw53o

Korea Północna ostrzega USA. "Reżim nie widzi postępów w relacjach"

– Stany Zjednoczone popełnią błąd, jeśli zignorują Koreę Północą – ocenił w niedzielę jeden z najbliższych urzędników Kim Dzong Una. Dodał, że Pjongjang "nie widzi żadnych postępów w relacjach z USA".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spotkanie Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem  we wsi Panmundżom w strefie zdemilitaryzowanej na granicy pomiędzy Koreami, czerwiec 2019 r.
Spotkanie Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem we wsi Panmundżom w strefie zdemilitaryzowanej na granicy pomiędzy Koreami, czerwiec 2019 r. (East News, Fot: Associated Press)
d2vw53o

Do końca roku Korea Północna ma zawrzeć porozumienie ze Stanami Zjednoczonymi ws. denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego – przypomniał Kim Jong Czola, wysoki rangą urzędnik państwowy, którego cytuje państwowa agencja północnokoreańska KCNA.

Jego zdaniem Waszyngton popełni błąd, jeśli zignorują ostateczny termin do zawarcia tego porozumienia. Bliski współpracownik Kim Dzong Una dodał, że USA wywierają nacisk na Koreę Płn. w "sposób przebiegły i okrutny", zamiast wysłuchać apeli Pjongjangu o przyjęcie przez Waszyngton nowego podejścia.

Przypomniał, że Stany Zjednoczone "nieustannie naciskają na inne kraje ONZ, by organizacja nałożyła sankcje na Koreę Północną".

d2vw53o

Tęczowy piątek 2019. Czarzasty odpowiada Cymańskiemu

Komentatorzy Reutera zauważyli, że Kim Jong Czol wydał oświadczenie zaledwie dwa dni po tym, jak Pjongjang zażądał od Korei Płd., aby w ustalonym terminie usunęła zbudowaną przez siebie infrastrukturę z północnokoreańskiego obszaru turystycznego Gór Kumgang (Gór Diamentowych). Pjongjang chce tam zbudować nową strefę turystyczną we własnym zakresie.

Brak postępu w negocjacjach na temat likwidacji arsenału nuklearnego Korei Płn. trwa od czerwca. Wtedy przywódcy Stanów Zjednoczonych i Korei Płn. spotkali się w strefie zdemilitaryzowanej na granicy obu Korei. Donald Trump i Kim Dzong Un uzgodnili wtedy wznowienie relacji, które załamały się po nieudanym szczycie polityków w stolicy Wietnamu, Hanoi, w lutym tego roku.

Delegacje obu krajów spotkały się w Sztokholmie, na początku października, jednak rozmowy znów się załamały. Główny północnokoreański negocjator oświadczył, że strona amerykańska "nie przyniosła niczego" do stołu rozmów.

Źródło: IAR

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2vw53o

Podziel się opinią

Share
d2vw53o
d2vw53o
Więcej tematów