Trwa ładowanie...
d47zwfu

Korea Północna objęta następnymi sankcjami. Donald Trump pisze o "15 do 0"

Nowe sankcje są wymierzone przede wszystkim w dostawców ropy naftowej dla reżimu Kim Dżong Una. ONZ zdecydowała też o ograniczeniu możliwości zatrudniania za granicą pracowników z Korei Północnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Za nowymi sankcjami na Koreę Północną była cała Rada Bezpieczeństwa ONZ
Za nowymi sankcjami na Koreę Północną była cała Rada Bezpieczeństwa ONZ (Getty Images, Fot: Spencer Platt)
d47zwfu

Kolejne sankcje na Pjongjang są odpowiedzią na północnokoreański program nuklearny oraz test międzykontynentalnej rakiety balistycznej (ICBM), który został przeprowadzony pod koniec listopada. Media w Korei Północnej przekonują, że testowana rakieta "Hwasong-15" jest w stanie osiągnąć cele na całym terytorium USA. A Kim Dzong Un zapowiedział, że jego kraj stanie stanie się najsilniejszą potęgą nuklearną na świecie.

Rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ została przygotowana przez USA i przyjęta przy wsparciu Chin. Jak zauważa agencja AFP, są to już trzecie w tym roku sankcje na Koreę Północną i zostają nałożone w chwili, kiedy ani Waszyngton, ani Pjongjang nie próbują zażegnać napięcia na Półwyspie Koreańskim.

Przyjęta w piątek rezolucja zakłada ograniczenie o 75 proc. dostaw ropy naftowej i produktów pochodnych do Korei Północnej. Poza tym do końca 2018 r. wszyscy Koreańczycy z północy pracujący poza swoim państwem muszą do niego wrócić.

d47zwfu

Zobacz też: Donald Trump wygłosił mowę na zgromadzeniu ogólnym ONZ. "Całkowite zniszczenie Korei Północnej"

Nowe sankcje na reżim Kim Dzong Una zostały poparte przez wszystkie 15 państw znajdujących się w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, co z satysfakcją odnotował prezydent USA Donald Trump. "Rada Bezpieczeństwa ONZ właśnie przegłosowała 15 do 0 dodatkowe sankcje na Koreę Północną. Świat chce pokoju, nie śmierci" – napisał na Twitterze.

d47zwfu

Podziel się opinią

Share
d47zwfu
d47zwfu
Więcej tematów