Trwa ładowanie...

Korea Północna. Kim Dzong Un: Nie będzie już wojny na tej ziemi

Korea Północna. Kim Dzong Un zabrał głos w sprawie broni jądrowej. Jego zdaniem dostęp do broni nuklearnej oznacza, że w Korei Północnej nie będzie już wojny.

Share
Korea Północna. Kim Dzong Un: Nie będzie już wojny na tej ziemi
Źródło: Getty Images
d2wybbe

Korea Północna. Kim Dzong Un: broń jądrowa gwarantem pokoju

Północnokoreański przywódca Kim Dzong Un wierzy w to, że jego kraj nie będzie już musiał walczyć z wrogami w wojnach. Pomóc w tym ma arsenał nuklearny Korei Północnej. Zdaniem Kim Dzong Una, to gwarantuje bezpieczeństwo całego kraju - cytują przywódcę państwowe media z Korei Północnej.

- Dzięki naszemu niezawodnemu i skutecznemu samoobronnemu odstraszaniu nuklearnemu nie będzie już wojny na tej ziemi. Bezpieczeństwo i przyszłość naszego kraju będą zapewnione na zawsze - powiedział Kim Dzong Un w przemówieniu do grupy weteranów w 67. rocznicę zawieszenia broni, które zakończyło wojnę koreańską. Słowa Kim Dzong Una opublikowała Koreańska Centralna Agencja Informacyjna.

d2wybbe

Korea Północna ma zapewnione bezpieczeństwo

Kim Dzong Un jest przekonany, że broń nuklearna pozwoli Korei Północnej na obronę przed jakąkolwiek wysoką presją i groźbami militarnymi ze strony imperialistów i wrogich sił. Korea Północna od lat podkreślała, że dostęp do broni jądrowej ma jej zapewnić bezpieczeństwo i powstrzymać przed inwazją lub próbami zmiany reżimu.

Jak dodaje CNN, część ekspertów obawia się, że broń jądrowa ośmieli Pjongjang i umożliwi reżimowi Kim Dzong Una przyjęcie bardziej wrogiej i wojowniczej polityki, odstraszając przeciwników od reagowania na agresję niższego szczebla. Korea Północna nadal kompletuje swój arsenał, a słowa Kima pokazują, jak trudno będzie zawrzeć umowę, zgodnie z którą Korea Północna zrezyguje z programu nuklearnego.

Zobacz też: Rekonstrukcja rządu. Radosław Fogiel: "Polska resortowa" to problem, który istnieje od zawsze

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2wybbe

Podziel się opinią

Share
d2wybbe
d2wybbe
Więcej tematów