Trwa ładowanie...
ddeoeja

Korea Płn. przenosi szczątki amerykańskich żołnierzy. To element porozumienia

Korea Północna rozpoczęła przenoszenie szczątków amerykańskich żołnierzy, którzy polegli podczas wojny koreańskiej w latach 1950-1953. To jeden z punktów porozumienia zawartego pomiędzy Donaldem Trumpem a Kim Dzong Unem w czerwcu br. w Singapurze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szacuje się, że na Półwyspie Koreańskim mogą znajdować się szczątki ponad 5 tys. żołnierzy USA
Szacuje się, że na Półwyspie Koreańskim mogą znajdować się szczątki ponad 5 tys. żołnierzy USA (Wikimedia Commons CC BY)
ddeoeja

Amerykańskie władze szacują, że na obecnym terytorium Korei Północnej mogą znajdować się szczątki około 5300 żołnierzy sił USA z czasów wojny koreańskiej. Pierwsze urny z prochami żołnierzy zostały przetransportowane 27 lipca na pokładzie amerykańskiego samolotu wojskowego z Korei Północnej do Korei Południowej.

Rozpoczęcie realizacji porozumienia akurat tego dnia, gdyż dokładnie 65 lat wcześniej rozpoczęło się zawieszenie broni pomiędzy KRLD a Koreą Południową. Obydwie Koree nigdy nie podpisały jednak porozumień pokojowych.

Wydaje się jednak, że zawarcie trwałego pokoju jest coraz bardziej prawdopodobne. Możliwość podpisania porozumienia zasygnalizowano po trzecim szczycie Korei, na którym Kim Dzong Un i Mun Dze In rozmawiali m.in. właśnie na ten temat.

ddeoeja

Źródło: IAR

Zobacz także: Stanisław Tyszka: Donald Trump stawia sprawy na ostrzu noża

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ddeoeja

Podziel się opinią

Share

ddeoeja

ddeoeja
Więcej tematów