Trwa ładowanie...
d2ltejy
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kopacz przybyła do Włoch; w piątek audiencja u papieża Franciszka

Premier Ewa Kopacz przybyła do Rzymu. W piątek przed południem szefowa rządu zostanie przyjęta na audiencji przez papieża Franciszka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(PAP/EPA, Fot: STEPHANIE LECOCQ)
d2ltejy

Poza audiencją u papieża Franciszka zaplanowane jest też spotkanie premier z szefem dyplomacji Stolicy Apostolskiej abp. Paulem Gallagherem.

W audiencji poza Kopacz będą uczestniczyli m.in.: szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jacek Cichocki, ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Piotr Nowina-Konopka, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, szef Gabinetu Politycznego premier Marcin Kierwiński, rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska, minister w KPRM Michał Kamiński, minister ds. UE Rafał Trzaskowski oraz główny doradca premier Sławomir Nitras.

Podczas wizyty w Watykanie szefowa rządu wraz z delegacją złoży kwiaty na grobie św. Jana Pawła II.

d2ltejy

Jak powiedział PAP Trzaskowski, podczas wizyty w Watykanie szefowa rządu chce rozmawiać m.in. o sytuacji na Ukrainie, nielegalnej migracji do UE, o Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w 2016 roku w Krakowie, a także o walce z ubóstwem.

Premier będzie też rozmawiać w Watykanie o tym, jak zapobiegać konfliktom oraz jak nieść pomoc ludziom w nich poszkodowanym, zarówno poprzez organizacje pozarządowe, jak i Caritas. Trzaskowski podkreślił, że Stolica Apostolska jest istotną siłą przyczyniającą się do rozwiązywania konfliktów.

- Będziemy rozmawiali o tym, co się dzieje w Unii Europejskiej, o konflikcie ukraińskim i o tym, w jaki sposób można udzielić Ukrainie pomocy. Będziemy na pewno rozmawiali o nielegalnej migracji i w ogóle o tym, co się dzieje w południowym sąsiedztwie Unii - powiedział Trzaskowski.

Jak zaznaczył, w tym kontekście rozmowa będzie też dotyczyła prześladowania chrześcijan. - Przywiązujemy szczególną wagę do promocji wolności wyznania jako uniwersalnego prawa człowieka. Dzielimy ze Stolicą Apostolską niepokój w związku z nasilającymi się prześladowaniami na tle religijnym; to temat niesłychanie dla nas istotny, gdzie mamy wiele wspólnych kwestii do przedyskutowania - powiedział Trzaskowski.

d2ltejy

Kopacz na audiencji w Watykanie była w kwietniu 2014 roku jeszcze jako marszałek Sejmu; wraz z delegacją polskich władz towarzyszyła wówczas parze prezydenckiej Bronisławowi i Annie Komorowskim.

Zobacz także: Dymisje w rządzie Kopacz

d2ltejy

Podziel się opinią

Share

d2ltejy

d2ltejy
Więcej tematów