Trwa ładowanie...
d17q4mu

Konwencja Stambulska. Włodzimierz Czarzasty: Kto jest za gwałtem, biciem kobiet, jest za tym, by wycofać konwencję antyprzemocową

W poniedziałek do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ma wpłynąć wniosek Zbigniewa Ziobry ws. wycofania Konwencji Stambulskiej. Ostro skomentował to Włodzimierz Czarzasty. - Stawiam tezę, że kto jest za gwałtem, biciem (...), jest za tym, by wycofać konwencję antyprzemocową - powiedział.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Konwencja Stambulska. Włodzimierz Czarzasty ostro skrytykował wniosek o wycofanie konwencji antyprzemocowej (zdjęcie ilustracyjne)
Konwencja Stambulska. Włodzimierz Czarzasty ostro skrytykował wniosek o wycofanie konwencji antyprzemocowej (zdjęcie ilustracyjne) (GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett)
d17q4mu

Włodzimierz Czarzasty był gościem w Polskim Radiu 24. Lider SLD był pytany m.in. o słowa Zbigniewa Ziobry ws. wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej.

Konwencja Stambulska. Włodzimierz Czarzasty o argumentach PiS

- Argument jest łatwy do zbicia. Jest Europejska Konwencja Praw Człowieka, która zawiera wszystkie te elementy, które regulują później ustawy prawa krajowego. Czy w związku z tym trzeba ją wypowiedzieć? To samo jest związane z konwencją antyprzemocową - mówił Czarzasty.

d17q4mu

Zdaniem polityka Lewica właściwie zareagowała na słowa ministra Ziobry. - Nie dajemy wciągnąć się w żadną grę. Jedyny argument Zjednoczonej Prawicy za wypowiedzeniem Konwencji Stambulskiej jest to, że te sprawy reguluje prawo krajowe. Tylko u nas wszystko reguluje konstytucja - powiedział.

Zobacz też: Oburzenie po słowach Terleckiego. Deklaracja wicemarszałka

Konwencja Stambulska. Włodzimierz Czarzasty ostro o planach Ziobry

- To proste. Stawiam tezę, że kto jest za gwałtem, biciem, za pozwoleniem na zastraszanie i stosowanie przemocy domowej, jest za tym, by wycofać konwencję antyprzemocową - dodał.

d17q4mu

Czarzasty był pytany także o wyłączenie Warszawy z podziału administracyjnego Mazowsza. - Jest olbrzymie województwo, w ramach którego jest stolica Polski - Warszawa. Tam jest sejmik, na którego wpływu nie ma PiS. To bardzo prymitywne podejście do polityki - stwierdził polityk.

Podział administracyjny. Włodzimierz Czarzasty o przywróceniu 49 województw

Lider SLD podkreślił, że to argument, który łatwo zbić. - Spójrzmy na mieszkańców Ostrołęki. Zróbmy stolicę województwa w Radomiu albo Płocku. No każmy tym ludziom jeździć taki kawał drogi, by coś mogli załatwić w urzędzie - powiedział.

Czarzasty zaznaczył przy tym, że odmiennego zdania jest co do kwestii przywrócenia wszystkich 49 województw. - Uważam, że wielu mieszkańców straciło na zmniejszeniu liczby województw. Nie zamykam się na taką dyskusję. Trzeba to wszystko dobrze przemyśleć - podkreślił polityk.

d17q4mu

Przyszłość opozycji? Włodzimierz Czarzasty o zarzutach PO

Na koniec programu padło też pytanie o przyszłość opozycji. - Myślę, że PO ma problem z tym, że nie może znaleźć winnego wyniku Rafała Trzaskowskiego. My mamy czystą kartę. Dzień po I turze wyborów Robert Biedroń poparł prezydenta Warszawy. Wykazaliśmy chęć współpracy - podkreślił Włodzimierz Czarzasty.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d17q4mu

Podziel się opinią

Share
d17q4mu
d17q4mu
Więcej tematów