Trwa ładowanie...

Konwencja Roberta Biedronia. Włodzimierz Czarzasty: "oskarżam pana, panie Duda"

- Jest pan najgorszym prezydentem Polski demokratycznej - powiedział do Andrzeja Dudy Włodzimierz Czarzasty, lider SLD. Jako pierwszy zabrał głos na konwencji Roberta Biedronia, kandydata Lewicy na prezydenta.

Konwencja Roberta Biedronia. Włodzimierz Czarzasty: "oskarżam pana, panie Duda"Źródło: PAP, fot: Wojtek Jargilo
d3264jg
d3264jg

Po sobocie pełnej politycznych emocji - konwencji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i Włodzimierza Kosiniaka-Kamysza - Robert Biedroń zorganizował w niedzielę zjazd swoich komitetów Jako pierwszy na konwencji kandydata Lewicy głos zabrał Włodzimierz Czarzasty, lider SLD. Uderzył w prezydenta Andrzeja Dudę.

- Pomogę Budce - nie wstydź się czytać. To znaczy, że umiesz czytać, nie daj się PiS-owi - podkreślił Czarzasty. W ten sposób odniósł się do krytyki szefa PO przez polityków Prawa i Sprawiedliwości. Wytykali mu, że czyta z kartki na konwencji Kidawy-Błońskiej.

Czarzasty podkreślił, że cel na teraz to dopuszczenie do odejścia Dudy. - Pan jest kłamczuchem. Niech pan przestanie kłamać - że zabrane będzie 500 plus i 13. emerytura i podwyższony zostanie wiek emerytalny. Oskarżam pana o skłócenie narodu. Pozwala pan na traktowanie konstytucji jak szmaty, którą wygodnie jest wytrzeć każde świństwo zrobione przez dzisiejszą władzę - grzmiał lider SLD.

Zobacz też: Policjanci pobili jego syna. Przyszedł na konwencję Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

Dodał, ze Duda nie przyjmie zaproszenia od Biedronia na debatę. - Bo jest pan tchórzem - zwrócił się do kandydata PiS Czarzasty. - Robert da godność. Przeciwieństwem pogardy jest godność, przeciwieństwem Dudy - Biedroń - podkreślił.

Po nim głos zabrał Zandberg. - To, kiedy nastąpi zmiana, zależy od was - mówił do członków komitetów. Na scenie pojawił się bohater imprezy - Biedroń. - Idziemy ku Polsce godności, teraz pogardy jest pełno. Do historii przejdzie palec Lichockiej - powiedział.

d3264jg

Jak dodał, "wszyscy jesteśmy przygnębieni władzą". - Śmierć Jolanty Brzeskiej jest zapominana, a Andrzej Duda biegnie czcząc zbrodniarzy - podkreślił Biedroń, nawiązując do obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Biedroń chce m.in. prawa do przerywania ciąży do 12 tygodnia czy zniesienia opodatkowania emerytur. - Wczorajsza sobota należała do prawicy. Dzisiaj i jutro będą należały do lewicy - podkreślił.

Pokaż, że Twój #GłosMaMoc – dołącz do wydarzenia #wyboryWPolsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3264jg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3264jg
Więcej tematów