Trwa ładowanie...
d203m74

Konwencja Roberta Biedronia. Włodzimierz Czarzasty: "oskarżam pana, panie Duda"

- Jest pan najgorszym prezydentem Polski demokratycznej - powiedział do Andrzeja Dudy Włodzimierz Czarzasty, lider SLD. Jako pierwszy zabrał głos na konwencji Roberta Biedronia, kandydata Lewicy na prezydenta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W niedzielę spotkały się komitety Roberta Biedronia z całej Polski
W niedzielę spotkały się komitety Roberta Biedronia z całej Polski (PAP, Fot: Wojtek Jargilo)
d203m74

Po sobocie pełnej politycznych emocji - konwencji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i Włodzimierza Kosiniaka-Kamysza - Robert Biedroń zorganizował w niedzielę zjazd swoich komitetów Jako pierwszy na konwencji kandydata Lewicy głos zabrał Włodzimierz Czarzasty, lider SLD. Uderzył w prezydenta Andrzeja Dudę.

- Pomogę Budce - nie wstydź się czytać. To znaczy, że umiesz czytać, nie daj się PiS-owi - podkreślił Czarzasty. W ten sposób odniósł się do krytyki szefa PO przez polityków Prawa i Sprawiedliwości. Wytykali mu, że czyta z kartki na konwencji Kidawy-Błońskiej.

Czarzasty podkreślił, że cel na teraz to dopuszczenie do odejścia Dudy. - Pan jest kłamczuchem. Niech pan przestanie kłamać - że zabrane będzie 500 plus i 13. emerytura i podwyższony zostanie wiek emerytalny. Oskarżam pana o skłócenie narodu. Pozwala pan na traktowanie konstytucji jak szmaty, którą wygodnie jest wytrzeć każde świństwo zrobione przez dzisiejszą władzę - grzmiał lider SLD.

d203m74

Zobacz też: Policjanci pobili jego syna. Przyszedł na konwencję Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

Dodał, ze Duda nie przyjmie zaproszenia od Biedronia na debatę. - Bo jest pan tchórzem - zwrócił się do kandydata PiS Czarzasty. - Robert da godność. Przeciwieństwem pogardy jest godność, przeciwieństwem Dudy - Biedroń - podkreślił.

d203m74

Po nim głos zabrał Zandberg. - To, kiedy nastąpi zmiana, zależy od was - mówił do członków komitetów. Na scenie pojawił się bohater imprezy - Biedroń. - Idziemy ku Polsce godności, teraz pogardy jest pełno. Do historii przejdzie palec Lichockiej - powiedział.

Jak dodał, "wszyscy jesteśmy przygnębieni władzą". - Śmierć Jolanty Brzeskiej jest zapominana, a Andrzej Duda biegnie czcząc zbrodniarzy - podkreślił Biedroń, nawiązując do obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Biedroń chce m.in. prawa do przerywania ciąży do 12 tygodnia czy zniesienia opodatkowania emerytur. - Wczorajsza sobota należała do prawicy. Dzisiaj i jutro będą należały do lewicy - podkreślił.

Przeczytaj również: Adrian Zandberg: Projekt dotyczący związków partnerskich jest gotowy

Pokaż, że Twój #GłosMaMoc – dołącz do wydarzenia #wyboryWPolsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d203m74

Podziel się opinią

Share

d203m74

d203m74
Więcej tematów