Trwa ładowanie...
d2nos3a
d2nos3a
Michał Fabisiak

Konwencja programowa PiS. Mariusz Błaszczak: likwidowanie kopalń jest zabójcze dla naszej gospodarki

- Trzeba doprowadzić do zmiany polegającej na tym, żeby Polska nie musiała likwidować kopalń, bo to jest zabójcze dla naszej gospodarki. Chcielibyśmy doprowadzić do tego, żeby Unia Europejska odeszła od ideologii polegającej na zaniechaniu wykorzystywania węgla jako podstawowego surowca energetycznego - mówił Wirtualnej Polsce Mariusz Błaszczak, przewodniczący klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości po pierwszym dniu konwencji programowej PiS i Zjednoczonej Prawicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2nos3a

- Rządzący często mówią o tym, że wydają fundusze unijne, wydają pieniądze unijne, a tu nie chodzi tylko o to, żeby te pieniądze wydawać - je należy wydawać gospodarnie, tak aby wpłynęło to na rozwój Polski, a także trzeba zlikwidować barier związanych z działalnością gospodarczą szczególnie małych i średnich przedsiębiorstw - tłumaczył WP Błaszczak.

Konwencję PiS i Zjednoczonej Prawicy pod hasłem "Myśląc: Polska", na którą przyjechało kilka tysięcy ludzi, otworzył w piątek Jarosław Kaczyński. Prezes PiS podkreślił, że prace programowe, które rozpoczną się na kongresie powinny zakończyć się na przełomie września i października.

d2nos3a

W ciągu trzech dni odbędzie się 13 paneli głównych (na temat gospodarki, podatków, edukacji, kultury, polityki społecznej, rolnictwa, spraw zagranicznych) oraz 36 paneli specjalistycznych. W dyskusjach ma wystąpić ponad 120 ekspertów.

W sobotę swoje wystąpienia programowe wygłoszą kandydatka PiS na premiera Beata Szydło oraz szef Rady Programowej prof. Piotr Gliński. W niedzielę partia przedstawi swoją "drużynę ekspertów".

d2nos3a

Podziel się opinią

Share
d2nos3a
d2nos3a
Więcej tematów