Trwa ładowanie...

Konwencja PiS w Katowicach. Kaczyński: wara od naszych dzieci

W samo południe rozpoczęła się konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach. Głos jako pierwszy zabrał Jarosław Kaczyński. - Wara od naszych dzieci - powiedział w pierwszych słowach swojego wystąpienia.

Share
Konwencja PiS w Katowicach. Kaczyński: wara od naszych dzieci
Źródło: PAP
dm4e0ok

- Po przedstawieniu naszej Deklaracji Europejskiej liczyłem, że opozycja również zaprezentuje swój program. Liczyłem, że w ciągu tych siedmiu dni, usłyszymy od naszych przeciwników jakieś konkrety, zarys programu. W dalszym ciągu mamy tylko szczególnego rodzaju ideologie - zaczął konwencję PiS Jarosław Kaczyński.

"Wara od naszych dzieci"

Podziękował "za szczerość wiceprezydentowi Warszawy, który postawił sprawę jasno". - Nie chodzi o żadną tolerancję, chodzi o afirmację małżeństw jednopłciowych. Chodzi o to, żeby miały prawo do adopcji dzieci. Tu mówimy "nie". Wara od naszych dzieci - grzmi Kaczyński. Chodzi o słowa Pawła Rabieja o adopcji dzieci.

- Przeprowadziliśmy już pierwszy etap potrzebnych zmian, nie tylko w sferze finansów, ale przede wszystkim w społecznej. 500+ to symbol. Przed nami drugi etap zmian, którego centrum jest "Nowa Piątka PiS" - mówi dalej prezes PiS.

Źródło: PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF

Sondaże są dobre

Odniósł się także do sondaży. Powiedział, że te, które widział, są dobre, ale to nie sondaże wygrywają wybory. - Musimy wykonać jedno, ale niezwykle ważne wyzwanie. Musimy dotrzeć z tym naszym wielkim projektem do Polaków. Wielu z nich nie zna naszego projektu dla Polski. Musimy ten nasz projekt dla Polski przekazać Polakom, bo wtedy zwycięstwo jest pewne - powiedział Kaczyński.

Prezes PiS przekonywał, że "stawką wyborów jest przyszłość narodu". Przedstawił z jednej strony projekt PiS, z drugiej powrót do tego co było. - Pusta kasa, na nic nie wystarcza, premier będzie ogłaszał kolejne akcje oszczędnościowe - wyliczał. - Musimy przed tym obronić Polskę i obronimy - podkreślił Kaczyński.

Mateusz Morawiecki: nie dajmy sobie przypiąć fałszywych łatek

- Proeuropejskie punkty z Deklaracji Europejskiej mają służyć Polsce. Wiem, że nasi przyszli europarlamentarzyści zapewnią, że polskie interesy w Unii Europejskiej będą strzeżone - powiedział podczas konwencji premier.

- Nie dajmy sobie przypiąć fałszywych łatek. Kto na głowę jednego mieszkańca emituje więcej ton CO2? - pytał Mateusz Morawiecki. Wyliczał: "Polska, czy Finlandia, Holandia, Niemcy, Belgia, Luksemburg, Irlandia?". Podkreślił, że "te wszystkie kraje, które wytykają nas niesłusznie palcami, emitują więcej".

Kandydaci PiS do Parlamentu Europejskiego

Jako lider śląskiej listy PiS do europarlamentu została przedstawiona Jadwiga Wiśniewska. Kolejne miejsca zajęli Grzegorz Tobiszowski, Izabela Kloc, Bolesław Piecha, Waldemar Andzel, Andrzej Sośnierz, Józef Kubica, Wioletta Koper-Staszowska, Bożena Szydlik i Stanisław Szwed.

Trzynaście konwencji

To już druga konwencja Prawa i Sprawiedliwości w ostatnim czasie. W zeszłym tygodniu partia spotkała się w Jasionce pod Rzeszowem. Zaprezentowano wówczas europejską deklarację programową. Przedstawiono także kandydatów startujących w eurowyborach z okręgu podkarpackiego.

W sumie konwencji będzie trzynaście, czyli tyle ile okręgów w wyborach do europarlamentu.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

dm4e0ok

Podziel się opinią

Share
dm4e0ok
dm4e0ok
Więcej tematów