Trwa ładowanie...
d43zgj4
paweł rabiej

Paweł Rabiej: Najpierw związki partnerskie, a potem adopcja dzieci

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej zapowiedział, że jego celem jest adopcja dzieci przez pary homoseksualne. - Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło - zapowiedział.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pawel Rabiej i jego partner Michal Cessanis.
Pawel Rabiej i jego partner Michal Cessanis. (Agencja Gazeta)
d43zgj4

W Polsce trwa prawdziwa burza o podpisaną przez władze Warszawy Deklarację LGBT+. Główna oś sporu to dyskusja wokół interpretacji "Standardów Edukacji Seksualnej" Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Deklaracja zakłada bazowanie na dokumencie WHO, a ten zawiera m.in. informacje o przekazywaniu dzieciom wiedzy na temat "radości i przyjemności z dotykania własnego ciała". Treść całego dokumentu jest dostępna TUTAJ.

Do sprawy w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" odniósł się Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy.

- Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją - mówił Rabiej.

d43zgj4

"Adopcja nie powoduje trzęsienia ziemi"

Polityk ocenił, że chciałby móc zawrzeć małżeństwo homoseksualne i "w gruncie rzeczy jest to rozwiązanie bardzo konserwatywne".

- W sytuacji, w której trudno ludziom być ze sobą, nie chcą budować relacji opartej na zaufaniu. Tworzenie takich małżeństw sprzyja stabilizacji społecznej - stwierdził.

d43zgj4

Wiceprezydent stolicy powiedział "DGP", że "w wielu krajach adopcja dzieci przez pary homoseksualne jest dozwolona i nie spowodowała trzęsienia ziemi".

Paweł Rabiej zaznaczył, że nie chce zmieniać społeczeństwa na siłę. - Więc jestem za etapowaniem: najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci - podkreślił.

Źródło: dziennik.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d43zgj4

Podziel się opinią

Share

d43zgj4

d43zgj4
Więcej tematów