Trwa ładowanie...

Kontrpetycja ws. usunięcia Pawłowicz z Facebooka. "Podpiszcie prawi!"

W niedzielę pojawiła się petycja, której pomysłodawcy domagają się usunięcia konta Pawłowicz z Facebooka. Dwa dni później do sieci trafiła kolejna petycja - "Apel o odrzucenie oszczerstw pod adresem p.prof Pawłowicz."

Share
Kontrpetycja ws. usunięcia Pawłowicz z Facebooka. "Podpiszcie prawi!"
Źródło: newspix.pl
d4elail

W petycji przeciników Pawłowicz czytamy: "W dniu 23 września 2017 roku dokonała parszywego wpisu z powodu samobójstwa 14‐latka dyskryminowanego ze względu na orientację seksualną. Kobieta ta jest pozbawiona zasad moralnych i reprezentuje skrajną zgniliznę moralną" - napisali organizatorzy akcji, której celem jest zablokowanie konta posłanki PiS. Chodzi o post, jaki Pawłowicz zamieściła w związku ze śmiercią 14-letniego Kacpra. Chłopak miał popełnić samobójstwo, ponieważ był dręczony przez rówieśników, którzy wyśmiewali jego orientację seksualną.

Posłanka nie przebierała w słowach komentując tragedię, uznając za winnych "lewackich ideologów patologii", którzy propagują wśród dzieci i młodzieży nienaturalne postawy i zachowania. Konsekwencją kontrowersyjnego wpisu było pojawienie się petycji obywatelskiej o usuniecie posłanki z Facebooka. W ciągu dwóch dni apel podpisało prawie 22,5 tys. internautów.

d4elail

W odpowiedzi w sieci pojawiła się kontr petycja o "odrzucenie oszczerstw pod adresem p.prof Pawłowicz". Jej autor, posługujący się dość oryginalną pisownią, zaznacza, że wszystko, co było zamieszczone w poście to nie "chamstwo i oszczerstwa" (dokładnie tymi słowami posłanka Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer skomentowała wpis Pawłowicz) ale sama prawda.

Petycja napisana jest niezwykle chaotycznie. Wyłania się z niej jednak spójna teza: "W dniu 23 września 2017 roku p.prof....nie obraziła chłopaka."

Niestety, petycja nie cieszy zbyt dużą popularnością. Od tego czasu podpisało ją... 79 osób.

d4elail

Podziel się opinią

Share
d4elail
d4elail
Więcej tematów