Trwa ładowanie...
d3xq0wp

Kontrowersyjny wpis posła PiS o Żydach i aborcji. Skrytykował go nawet Joachim Brudziński

Politycy na sejmowych wakacjach mają sporo czasu, niektórzy poświęcają go na przemyślenia. Dzielą się nimi ze światem, jak poseł PiS Bogdan Rzońca. "Wypoczywam, czytam różne zaległe lektury. I zastanawiam się dlaczego wśród aborterów jest tak dużo Żydów, pomimo holocaustu" - napisał parlamentarzysta. Jego wpis spotkał się z ogromną krytyką, która padła nawet z szeregów PiS. Po kilku godzinach poseł przeprosił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poseł PiS Bogdan Rzońca w Sejmie.
Poseł PiS Bogdan Rzońca w Sejmie. (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d3xq0wp

Bogdan Rzońca miał swoje 5 minut sławy, kiedy uzasadniał projekt podwyżek cen paliw, wycofany później przez PiS. Przebywając na sejmowych wakacjach chyba znowu zapragnął uwagi i popełnił dwa wpisy na Twitterze, które wywołały sporo kontrowersji. Szczególnie jeden, w którym część komentatorów dopatruje się wątków antysemickich.

Program Paliwo+. Tak PiS zmienia zdanie w sprawie akcyzy na paliwo

"Wypoczywam, czytam różne zaległe lektury. I zastanawiam się dlaczego wśród aborterów jest tak dużo Żydów, pomimo holocaustu" - napisał przewodniczący sejmowej komisji infrastruktury. Drugi wpis polityka wzbudził już mniej kontrowersji. "Wypoczywam, czytam i zastanawiam się dlaczego wśród ekolodzy sprzeciwiają się wycince drzew, a nie sprzeciwiają się ,,wycince ludzi".." - relacjonował swoje przemyślenia poseł Rzońca. Tak się z tym spieszył, że skopiował początek poprzedniego tweeta, zaburzając składnię.

Błyskawicznie wokół słów posła Rzońcy rozpętała się burza. Opinię polityka PiS krytykowali komentatorzy i politycy opozycji. Ale nie tylko. Wywołany do tablicy odezwał się też wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński z PiS. "Pisałem już, że niestety głupich (jak kilo gwoździ ) nie brakuje. Głupi wpis Bogdana Rzońcy i równie niemądry komentarz Przemysława Szubartowicza" - stwierdził.

d3xq0wp

Aktualizacja: Po kilku godzinach poseł Rzońca przeprosił

Zanim te przeprosiny nastąpiły, wpis posła wywołał wiele komentarzy.

d3xq0wp

Podziel się opinią

Share

d3xq0wp

d3xq0wp
Więcej tematów