Trwa ładowanie...
d3hm0j9

Kontrowersyjny komentarz Bronisława Komorowskiego. "Co w tym jest obraźliwego? Ja nie rozumiem"

Jego opinia została okrzyknięta "najgłupszym tłumaczeniem". Bronisław Komorowski stwierdził, że PiS zwyciężył w wyborach do Europarlamentu, bo "wygrał w tych kręgach wyborczych, które nie płacą podatków". Były prezydent nie wypiera się tych słów. Co więcej, dziwi się oburzeniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bronisław Komorowski nie wycofuje się ze swoim słów
Bronisław Komorowski nie wycofuje się ze swoim słów (East News, Fot: Michał Woźniak)
d3hm0j9

- PiS wygrał w tych kręgach wyborczych, które nie płacą podatków - te słowa Bronisława Komorowskiego po wyborach do PE były szeroko komentowane. Nie brakowało prześmiewczych komentarzy, ale też wyrażających oburzenie. Co o tej fali krytyki sądzi były prezydent?

Nie żałuje swojej wypowiedzi. - Jak można się wycofać? Mówiłem i powtórzę dzisiaj to samo. PiS przegrał z Koalicją Europejską w tej kategorii wiekowej, która płaci w najwyższym stopniu podatki. Bo przegrał w kategorii wiekowej 29-49. To są właśnie ci ludzie najczęściej, którzy są w apogeum rozwoju zawodowego - tłumaczył w Radiu Zet.

- Co w tym jest obraźliwego? Ja nie rozumiem - pytał.

Zobacz też: Andrzej Duda rośnie w siłę? Jest coś, co "pomoże mu w kampanii"

"Może okazać się, że PiS w wyborach stosował brudne metody"

Były prezydent odniósł się też do sprawy Marka Falenty, który po raz trzeci wnioskuje do prezydenta Andrzeja Dudy o ułaskawienie. Tym razem szantażuje PiS.

d3hm0j9

- Pan Falenta nie należy do ludzi bardzo wiarygodnych, ale też nie lekceważyłbym tego, co pisze, w sytuacji, kiedy grozi mu po prostu odsiadka w więzieniu. Wyraźnie podejmuje próbę uzyskania ułaskawienia przez prezydenta. Co jest o tyle zrozumiałe, że w przeciwieństwie do mnie pan prezydent Duda, zdaje się, nie zawsze stosuje zasadę, która powinna być święta, że najpierw pyta sąd i prokuraturę, a nie podejmuje bez nich decyzji. Pan prezydent ma na sumieniu ułaskawienie kolegów partyjnych - mówił Komorowski.

Uważa, że Falenta "ma prawo spodziewać się, że jego wniosek może być załatwiony w jakimś ekstra nadzwyczajnym trybie". Były prezydent nie umiał odpowiedzieć na pytanie, czy prezydent ułaskawi Falentę.

- Jeżeli uwzględni, no to przyzna, że pan Falenta miał czym szantażować. Jeśli nie ułaskawi, no to być może stworzy sytuację, w której pan Falenta, jeśli coś ma w zanadrzu, to ujawni i będzie sensacja. I będzie trochę tak, że po latach – bo minęły już lata – wyjdzie to, że PiS stosował i prawdopodobnie stosuje w dalszym ciągu bardzo nieczyste zasady walki politycznej, i że wygrał w 2015 roku w znacznej mierze poprzez stosowanie właśnie brudnych metod - podkreślił Komorowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3hm0j9

Podziel się opinią

Share

d3hm0j9

d3hm0j9
Więcej tematów