Trwa ładowanie...

Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019. Kontrowersyjny komentarz Bronisława Komorowskiego

PiS wygrał wybory do Parlamentu Europejskiego. Nie ma jeszcze ostatecznych wyników, ale już pojawiają się komentarze, kto jest za nie odpowiedzialny. Opinia byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego została okrzyknięta "najgłupszym tłumaczeniem".
Share
Bronisław Komorowski skomentował wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego
Bronisław Komorowski skomentował wyniki wyborów do Parlamentu EuropejskiegoŹródło: East News, Fot: Michal Wozniak/East News
dahdn7l

Dlaczego PiS wygrało wybory do Parlamentu Europejskiego? Na to pytanie odpowiedział Bronisław Komorowski. W rozmowie z Onetem były prezydent podkreślił, że "PiS korzystał z każdej możliwości finansowania swojej kampanii".

- Wydali gigantyczne pieniądze na propagandę, w postaci choćby Telewizji Publicznej - dodał Bronisław Komorowski. Nie ten cytat jest jednak masowo udostępniany i komentowany przez internautów.

Największą uwagę przykuły te słowa Bronisława Komorowskiego: - Jest charakterystyczne i warte przeanalizowania to, że PiS wygrywało w tych kręgach wyborczych, które nie płacą podatków. Dla Koalicji Europejskiej kierunkiem prawidłowym jest skierowanie swojej oferty do tych, którzy płacą podatki.

dahdn7l

Zobacz także: Euforia w sztabie Wiosny. Biedroń: to jest piękny wynik

Według internautów ta wypowiedź Bronisława Komorowskiego nie pomoże opozycji w jesiennych wyborach. "Noooo. Bronisław z przytupem zaczął kampanię zatopienia Platformy na jesień..." - ocenił Krzysztof Berenda, dziennikarz RMF FM.

Do słów Bronisława Komorowskiego odniósł się też dziennikarz Piotr Nisztor. "A nie był to spisek Żydów? Albo Marsjan? Na razie Komorowski prowadzi w zestawieniu najgłupszego tłumaczenia, dlaczego opozycja poniosła klęskę. Sądzę jednak, że konkurencję będzie miał sporą, więc niedługo może zostać zdetronizowany" - napisał.

Przypomnijmy, że według najnowszych informacji, podanych przez PKW na podstawie wyników głosowania w 99,31 proc. obwodowych komisjach wyborczych, PiS zdobył 45,56 proc. głosów. KE poparło z kolei 38,30 proc. wyborców, Wiosnę Roberta Biedronia - 6,04 proc., a Konfederację - 4,55 proc.

   WP.PL
Źródło: WP.PL

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dahdn7l

Podziel się opinią

Share
dahdn7l
dahdn7l
Więcej tematów