Trwa ładowanie...
d32wwb4

Kontrowersyjna akcja policji w paryskim kościele. Budynek miał zostać wyburzony, wierni zostali siłą usunięci z świątyni

• Policja siłą usunęła wiernych z kościoła św. Rity w XV dzielnicy Paryża
• Budynek został sprzedany rok temu i był przygotowany do wyburzenia
• Wierni protestowali przeciwko planom budowy w tym miejscu parkingu

d32wwb4
d32wwb4

Paryska policja siłą usunęła wiernych i lokalnego księdza z kościoła św. Rity znajdującego się w XV dzielnicy. Świątynia, która została rok temu sprzedana deweloperowi, była już zaminowana i przygotowana do wyburzenia. Około 30 wiernych wraz z księdzem urządziło jednak protest przeciwko planom budowy w tym miejscu parkingu.

Jak informują francuskie media, interwencja policji rozpoczęła się w środę w godzinach porannych. Kościół oficjalnie został zamknięty już ponad rok temu. W październiku 2015 roku został zaakceptowany plan wyburzenia budynku. W tym miejscu ma powstać parking.

Jednak przez cały ten czas w kościele odbywały się msze, a ksiądz udzielał ślubów.

Kiedy wierni dowiedzieli się, że dzisiaj ma nastąpić wyburzenie budynku zebrali się w nim na znak protestu. Do akcji wkroczyło jednak 15 jednostek policji, którzy usunęli ich z kościoła.

Do akcji policji doszło w tydzień po ataku na kościół w Saint-Etienne-du-Rouvray. Dwóch Francuzów o korzeniach muzułmańskich wtargnęło do świątyni w czasie porannej mszy. Poderżnęli gardło księdzu i wzięli zakładników. Obaj zostali zastrzeleni przez policję. Do morderstwa przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

d32wwb4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32wwb4
Więcej tematów