Trwa ładowanie...

Kontrole na polskiej granicy. Jest zapowiedź ruchu MSWiA

- Dziś zapadnie decyzja ws. przedłużenia kontroli na granicy ze Słowacją - oświadczył wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik.

Kontrole na granicy ze Słowacją przedłużone? Głos z MSWiAKontrole na granicy ze Słowacją przedłużone? Głos z MSWiAŹródło: FORUM, fot: Andrzej Hulimka
d9avoye
d9avoye

W czwartek gościem programu "Sygnały dnia" na antenie Polskiego Radia był Maciej Wąsik. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji zapowiedział, że "dziś zapadnie decyzja ws. przedłużenia kontroli na granicy ze Słowacją".

- Podejmie ją minister Mariusz Kamiński. Podejrzewam, że kontrole zostaną przedłużone - wskazał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Konfederacja bez przyszłości? "Utknęli na karuzeli performance’u'

Wąsik podkreślił, że "kontrole przyniosą skutek". - Tranzyt przez Słowację do polskiej A4 był bardzo popularny w pewnym czasie, co skłoniło nas do przywrócenia kontroli i co skłania Słowaków, by wzmocnić granicę z Węgrami, a te mam nadzieję, wzmocnią granicę z Serbią. Chorwacja i Węgry zmagają się obecnie od strony Serbii z dużą liczbą migrantów - powiedział.

d9avoye

- Europa musi się obudzić i podjąć inne działania niż próby relokacji. My mówiliśmy o tym w kampanii wyborczej. Temat pozostaje bardzo aktualny - dodał.

Decyzja MSWiA. Kontrole na granicy ze Słowacją

Tymczasowe kontrole na granicy ze Słowacją zostały wprowadzone 4 października. Szef MSWiA Mariusz Kamiński oznajmił wówczas, że mogą zostać przedłużone na kolejne okresy. Prowadzone są wyłącznie w kierunku wjazdowym do Polski.

Straż Graniczna zaznaczyła, że ich celem jest "przeciwdziałanie nielegalnej migracji ze szlaku bałkańskiego".

d9avoye

Źródło: Polskie Radio Program I/PAP

d9avoye
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9avoye
Więcej tematów