Trwa ładowanie...
dm1rnug

Konstanty Radziwiłł ma nową propozycję dla lekarzy. To zakończy spór?

Od listopada lekarze wypowiadają klauzulę opt-out, czyli zgodę na pracę w wymiarze przekraczającym 48 godzin w tygodniu. Spowodowało to problemy w wielu szpitalach w Polsce. Medycy domagają się zwiększenia nakładów na służbę zdrowia. Minister ma dla nich nową propozycję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister zdrowia ma dla rezydentów nową propozycję
Minister zdrowia ma dla rezydentów nową propozycję (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
dm1rnug

W piątek o godz. 17.30, w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta minister zdrowia Konstanty Radziwiłł ma spotkać się z przedstawicielami Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Jak wynika z ustaleń reportera RMF FM, szef resortu zdrowia ma przyjść na to spotkanie z pisemną propozycją zakończenia sporu. Co ma się w niej znaleźć?

Według informacji RMF FM minister Radziwiłł ma zaproponować przyspieszenie wzrostu wydatków na zdrowie. Ma on być szybszy niż ten założony w niedawno przyjętej ustawie.

dm1rnug

Ustawa, przewiduje, że nakłady na służbę zdrowia osiągną poziom 6 proc. PKB do 2025 roku. Lekarze chcieli, żeby poziom 6,8 proc. został osiągnięty już w ciągu 3 lat. Czy lekarze zaakceptują nową propozycję ministra?

Tuż przed spotkaniem rezydenci zapowiedzieli, że są gotowi na kompromis, bo chcą pomóc "pacjentom i rządowi". Nadal podtrzymali swoją chęć spotkania się z premierem Mateuszem Morawieckim.

Wypowiadanie klauzul opt-out zapowiedzieli rezydenci kończąc - prowadzony w październiku - protest głodowy. Według lekarzy klauzule wypowiedziało już ponad 5 tys. osób. Resort przekonuje, że niespełna 3,5 tysiąca.

Źródło: rmf24.pl

dm1rnug

Podziel się opinią

Share
dm1rnug
dm1rnug
Więcej tematów