Trwa ładowanie...

Konstanty Radziwiłł ma nową propozycję dla lekarzy. To zakończy spór?

Od listopada lekarze wypowiadają klauzulę opt-out, czyli zgodę na pracę w wymiarze przekraczającym 48 godzin w tygodniu. Spowodowało to problemy w wielu szpitalach w Polsce. Medycy domagają się zwiększenia nakładów na służbę zdrowia. Minister ma dla nich nową propozycję.

Share
Konstanty Radziwiłł ma nową propozycję dla lekarzy. To zakończy spór?Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
dgq8lgi

W piątek o godz. 17.30, w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta minister zdrowia Konstanty Radziwiłł ma spotkać się z przedstawicielami Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Jak wynika z ustaleń reportera RMF FM, szef resortu zdrowia ma przyjść na to spotkanie z pisemną propozycją zakończenia sporu. Co ma się w niej znaleźć?

Według informacji RMF FM minister Radziwiłł ma zaproponować przyspieszenie wzrostu wydatków na zdrowie. Ma on być szybszy niż ten założony w niedawno przyjętej ustawie.

Ustawa, przewiduje, że nakłady na służbę zdrowia osiągną poziom 6 proc. PKB do 2025 roku. Lekarze chcieli, żeby poziom 6,8 proc. został osiągnięty już w ciągu 3 lat. Czy lekarze zaakceptują nową propozycję ministra?

dgq8lgi

Tuż przed spotkaniem rezydenci zapowiedzieli, że są gotowi na kompromis, bo chcą pomóc "pacjentom i rządowi". Nadal podtrzymali swoją chęć spotkania się z premierem Mateuszem Morawieckim.

Wypowiadanie klauzul opt-out zapowiedzieli rezydenci kończąc - prowadzony w październiku - protest głodowy. Według lekarzy klauzule wypowiedziało już ponad 5 tys. osób. Resort przekonuje, że niespełna 3,5 tysiąca.

Źródło: rmf24.pl

dgq8lgi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgq8lgi
dgq8lgi
Więcej tematów