Trwa ładowanie...
d7q61c8

Konstanty Radziwiłł do dymisji. Tego chce większość Polaków

Taki wniosek płynie z sondażu przeprowadzonego przez Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" i se.pl.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W piątek Konstanty Radziwiłł ocenił, że ze strony lekarzy nie ma woli porozumienia
W piątek Konstanty Radziwiłł ocenił, że ze strony lekarzy nie ma woli porozumienia (Agencja Gazeta, Fot: Marcin Wojciechowski)
d7q61c8

Czy Konstanty Radziwiłł pozostanie na swoim stanowisku po rekonstrukcji rządu? Według wcześniejszych zapowiedzi wszystko powinno być jasne w tym tygodniu. Ale gdyby zmiany w rządzie zależały od sondaży, dymisja ministra zdrowia byłaby niemal pewna.

Według badania dla "Super Expressu" i se.pl 79 proc. ankietowanych chce dymisji Konstantego Radziwiłła.

Sondaż Instytutu Badań Pollster przeprowadzono w dniach 3-5 stycznia 2018 r. na próbie 1099 dorosłych Polaków.

d7q61c8

Zobacz też: protest rezydentów. Co frustruje młodych lekarzy?

Od listopada lekarze wypowiadają klauzulę opt-out, czyli zgodę na pracę w wymiarze przekraczającym 48 godzin w tygodniu. Namawiano do tego po fiasku protestu głodowego lekarzy rezydentów, którego głównym postulatem było zwiększenie nakładów na służbę zdrowia do 6,8 proc. PKB do 2021 r. Obecnie lekarze zaproponowali, aby wydatki podnieść do 6 proc. PKB do 2023 r., ale na razie nie udało się dojść do porozumienia z ministerstwem zdrowia. Po piątkowych rozmowach minister zdrowia ocenił, że ze strony rezydentów nie było woli porozumienia.

Również w przeprowadzonym w dniach 4-5 stycznia br. sondażu IBRiS dla Radia ZET większość badanych (57,8 proc.) opowiedziało się za dymisją Konstantego Radziwiłła.

d7q61c8

Podziel się opinią

Share
d7q61c8
d7q61c8