Trwa ładowanie...
djfo6we

Koniec strajku Służby Więziennej. Podpisano porozumienie z Ministerstwem Sprawiedliwości

Ministerstwo Sprawiedliwości doszło do porozumienia z przedstawicielami NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa ws. końca strajku formacji. Umowa zakłada podwyżki od początku przyszłego roku.
Share
Koniec strajku Służby Więziennej. Podpisano porozumienie z Ministerstwem Sprawiedliwości
Koniec strajku Służby Więziennej. Podpisano porozumienie z Ministerstwem SprawiedliwościŹródło: East News, Fot: Michał Woźniak
djfo6we

Czesław Tuła z NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, a także Zbigniew Ziobro oraz Patryk Jaki z Ministerstwa Sprawiedliwości podpisali porozumienie, które kończy protest w Służbie Więziennej. Rozmowy na ten temat trwały w ubiegłym tygodniu.

Na mocy podpisanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze Służby Więziennej dostaną 655 zł brutto podwyżki. Z kolei pracownicy SW dostaną o 300 zł więcej. Od kolejnego będą miały miejsce kolejne podwyżki, odpowiednio o 500 i 400 zł.

Kompromis gwarantuje także wprowadzenie nowelizacji ustawy o emeryturze. Z przepisów ma zostać usunięty punkt, który mówi, że z uprawnień mogą korzystać funkcjonariusze i pracownicy, którzy ukończyli 55 rok życia. Zmiany mają obowiązywać od połowy przyszłego roku.

djfo6we

Strażnicy Więzienni będą mieli również płatne nadgodziny i 100 proc. płatnych L-4. Przepisy również mają zostać dostosowane do 1 lipca 2019 r. Kolejnym punktem porozumienia jest także projekt noweli zakładający nowe zasady naliczania dodatku za wysługę lat oraz okresu służby i pracy. Projekt ma powstać nie później niż do 2020 r.

Zobacz także: Miasto murem podzielone. Naprzeciw siebie stoją Polacy i Romowie

Źródło: nszzfipw.org.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

djfo6we

Podziel się opinią

Share
djfo6we
djfo6we
Więcej tematów