Trwa ładowanie...
d1y8kik
TVP

Koniec śledztwa ws. Marka H., znachora z Nowego Sącza

Nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka i świadczenie usług medycznych bez wymaganych uprawnień - takie zarzuty postawiono Markowi H., znachorowi z Nowego Sącza. Jak podaje Radio Kraków, w ciągu najbliższych dwóch tygodni gotowy będzie akt oskarżenia. Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu zakończyła śledztwo w tej sprawie. W sumie zgromadzono 40 tomów akt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koniec śledztwa ws. Marka H., znachora z Nowego Sącza
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d1y8kik

Śledztwo trwało prawie rok. Markowi H. postawiono zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka i świadczenia usług medycznych bez wymaganych uprawnień. Te dwie sprawy nie będą rozdzielane - oba wątki w całości skierowane zostaną do sądu. Akt oskarżenia sporządzony zostanie w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Najprawdopodobniej trafi do Sądu Rejonowego w Nowym Sączu.

W całej sprawie zebrano bardzo obszerny materiał. Zeznania złożyło część osób, które korzystały z usług znachora. W sumie zgromadzono 40 tomów akt. W najbliższym czasie akt oskarżenia trafi także przeciwko rodzicom półrocznej Madzi z Brzeznej. Wszystkie osoby będą łącznie oskarżone.

Marek H. od listopada ubiegłego roku przebywa na wolności. Został zwolniony z aresztu ze względu na problemy ze zdrowiem.

d1y8kik

Podziel się opinią

Share
d1y8kik
d1y8kik
Więcej tematów