Trwa ładowanie...

Koniec prac przy zabezpieczeniu osuwiska w Krakowie

Dobiega końca zabezpieczanie osuwiska w rejonie ulicy Sawiczewskich. We wtorek oddano do ruchu odnowioną jezdnię, a od soboty będzie tędy znów jeździć autobus linii 145.
Share
Koniec prac przy zabezpieczeniu osuwiska w Krakowie
Źródło: WP.PL, Fot: Krzysztof Hawrot
dcl0i74

Prace konstrukcyjne przy zabezpieczeniu osuwiska wzdłuż ulicy Sawiczewskich zakończyły się już kilka tygodni temu. Powstał tam mur oporowy stabilizujący osuwisko oraz system odwodnienia znajdującej się poniżej skarpy. Pozwoliło to na oddanie do użytku jezdni w pełnym jej zakresie - dotychczas było tam zwężenie do jednej jezdni, którą mogły poruszać się tylko lekkie pojazdy.

- Zabezpieczenie osuwiska oraz odbudowa ulicy oznacza nie tylko łatwiejszy przejazd dla samochodów osobowych, ale przede wszystkim możliwość uruchomienie kursów autobusami standardowymi. Linia 145 wróci na ulicę Sawiczewskich od najbliższej soboty - zapowiada prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Teraz samochody ciężarowe jadące do Składowiska Odpadów Barycz nie będą musiały już korzystać z objazdów lokalnymi ulicami. Cała inwestycja kosztowała 2,9 mln zł.

dcl0i74

Podziel się opinią

Share
dcl0i74
dcl0i74
Więcej tematów