Trwa ładowanie...

Koniec nauki zdalnej. Opublikowano rozporządzenie w tej sprawie

Uczniowie wracają do szkół. O skróceniu nauki zdalnej poinformował w tym tygodniu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. W Dzienniku Ustaw opublikowano już rozporządzenie w tej sprawie. Od 21 lutego wszyscy uczniowie będą uczyć się stacjonarnie.

Koniec nauki zdalnej. Rozporządzenie w tej sprawie w Dzienniku Ustaw Koniec nauki zdalnej. Rozporządzenie w tej sprawie w Dzienniku Ustaw Źródło: East News, fot: Stanislaw Bielski/REPORTER
d1t1h68
d1t1h68

Nauka zdalna została skrócona do 20 lutego. Dzień później uczniowie wszystkich klas, wszystkich typów szkół rozpoczną naukę w szkołach. Decyzja została podjęta w związku ze spadkiem liczby nowych zakażeń, o czym Przemysław Czarnek i Adam Niedzielski poinformowali w środę.

Nauka zdalna w szkołach

W piątek została opublikowana nowelizacja rozporządzenia w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Wcześniejsze rozporządzenie zakładało, że od 27 stycznia do 27 lutego 2022 roku zostaną zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Nauka stacjonarna była kontynuowana w przypadku klas I-IV szkół podstawowych oraz przedszkolaków.

d1t1h68

Źródło: radiozet.pl

Uczniowie wracają do szkół

Dwa dni po podjęciu decyzji minister Czarnek podpisał rozporządzenie w sprawie skrócenia nauki zdalnej. Zostało ono również opublikowane, co oznacza, że 21 lutego uczniowie wrócą do szkół.

Lex Czarnek uchwalone przez Sejm. Posłanka KO: Polska szkoła wraca do czasów PRL

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1t1h68
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t1h68
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj