Trwa ładowanie...
dcodjfk

Koniec akcji wydobywania fragmentów "Kurska"

Wszystkie interesujące ekipę dochodzeniową fragmenty dziobowej części atomowego okrętu podwodnego "Kursk" zostały wydobyte z dna Morza Barentsa - poinformował w poniedziałek sztab Floty Północnej. Według najnowszych informacji, całkowicie przerwano przeczesywanie rejonu wokół dziobu okrętu.

dcodjfk
dcodjfk

"Kursk" zatonął podczas manewrów w sierpniu 2000 roku. Na jego pokładzie doszło do niewyjaśnionej do dziś eksplozji. Zginęła cała 118-osobowa załoga. Wrak okrętu podwodnego bez części dziobowej wydobyto jesienią ubiegłego roku.

Ostatnio na pokład statku ratowniczego "Michaił Rudnicki" wyciągnięto z morza pięciotonowy fragment części dziobowej, o rozmiarach pięć na sześć metrów.

Agencja ITAR-TASS podaje, że rosyjska ekipa wyłowiła też dziesięć norweskich boi radiowych, zrzuconych ze statku wywiadowczego "Mariatta", który niemal bez przerwy jest w rejonie katastrofy "Kurska".

Przy pomocy tych boi specjaliści z NATO starają się zorientować, jaka jest faktyczna sytuacja na miejscu katastrofy.

Na początku czerwca rosyjskie ekipy podniosły z Morza Barentsa fragment wyrzutni torped z dziobowej części okrętu, co może pomóc w ustaleniu przyczyn katastrofy. (jask)

dcodjfk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcodjfk
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj