Trwa ładowanie...
d2qnxwt

Koniec akcji wydobywania fragmentów "Kurska"

Wszystkie interesujące ekipę dochodzeniową fragmenty dziobowej części atomowego okrętu podwodnego "Kursk" zostały wydobyte z dna Morza Barentsa - poinformował w poniedziałek sztab Floty Północnej. Według najnowszych informacji, całkowicie przerwano przeczesywanie rejonu wokół dziobu okrętu.

d2qnxwt
d2qnxwt

"Kursk" zatonął podczas manewrów w sierpniu 2000 roku. Na jego pokładzie doszło do niewyjaśnionej do dziś eksplozji. Zginęła cała 118-osobowa załoga. Wrak okrętu podwodnego bez części dziobowej wydobyto jesienią ubiegłego roku.

Ostatnio na pokład statku ratowniczego "Michaił Rudnicki" wyciągnięto z morza pięciotonowy fragment części dziobowej, o rozmiarach pięć na sześć metrów.

Agencja ITAR-TASS podaje, że rosyjska ekipa wyłowiła też dziesięć norweskich boi radiowych, zrzuconych ze statku wywiadowczego "Mariatta", który niemal bez przerwy jest w rejonie katastrofy "Kurska".

Przy pomocy tych boi specjaliści z NATO starają się zorientować, jaka jest faktyczna sytuacja na miejscu katastrofy.

Na początku czerwca rosyjskie ekipy podniosły z Morza Barentsa fragment wyrzutni torped z dziobowej części okrętu, co może pomóc w ustaleniu przyczyn katastrofy. (jask)

d2qnxwt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qnxwt
Więcej tematów