Trwa ładowanie...
IAR

Konflikt w Syrii. Brytyjski komik Sacha Baron Cohen przekazał milion dolarów na szczepienia dzieci

• Sacha Baron Cohen przekazał milion dolarów dla syryjskich uchodźców • Brytyjski komik, znany jako Borat, wziął udział w akcji "Save The Children" • Pieniądze zostały przekazane na szczepienia przeciw polio, odrze i cholerze
Share
Konflikt w Syrii. Brytyjski komik Sacha Baron Cohen przekazał milion dolarów na szczepienia dzieci
Źródło: AFP
d30ogvy

Milion dolarów na pomoc dla syryjskich uchodźców. Taką kwotę ofiarował znany brytyjski komik Sacha Baron Cohen, znany jako Borat i Ali G, wraz z żoną Islą Fisher. Zamierzali to zrobić anonimowo, ale ulegli namowom brytyjskiej organizacji "Save The Children" i pozwolili ujawnić swoje nazwiska, aby rozpropagować zbiórkę.

44-letni Sacha Baron Cohen, który pochodzi z londyńskiej rodziny żydowskiej, od dawna potępia wydarzenia w Syrii. Już trzy lata temu, promując swój film "Dyktator", wystąpił na konferencji prasowej jako jego główna postać, admirał-generał Aladeen - deblowy partner tenisowy prezydenta Baszara al-Asada. Wyraził wtedy w jego imieniu wdzięczność ONZ, że po 13 miesiącach konfliktu Rada Bezpieczeństwa nadal nie wydała żadnej rezolucji.

- Jesteście fantastyczni. Nie zrobiliście niemal nic dla narodu syryjskiego. Ale pamiętajcie, zawsze można zrobić jeszcze mniej" - mówił dyktator-admirał-generał Sacha Cohen.

Teraz komik zareagował na doroczny apel charytatywny "Sunday Timesa": złożył pół miliona dolarów na szczepienia syryjskich dzieci przeciw polio, odrze i cholerze, których przypadki zanotowano w obozach dla uchodźców.

Drugie pół miliona otrzymał nowojorski Międzynarodowy Komitet Pomocy.

d30ogvy

Podziel się opinią

Share
d30ogvy
d30ogvy
Więcej tematów