Trwa ładowanie...
d2atyeb

Konferencja Premiera. Mateusz Morawiecki zaprosił opozycję na spotkanie

Podczas konferencji prasowej Mateusz Morawiecki zaprosił opozycję na spotkanie. - Dzisiaj cała Polska musi być nastawiona na to, żeby w jak najszybszy sposób zwalczyć tę falę koronawirusa - powiedział premier.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki zaprosił opozycję na spotkanie
Mateusz Morawiecki zaprosił opozycję na spotkanie (PAP)
d2atyeb

- Już dzisiaj zapraszam na początku tygodnia opozycję na spotkanie - powiedział podczas poniedziałkowej konferencji Mateusz Morawiecki, dodając, że wiosną miały one miejsce kilkukrotnie.

- Chcemy być jedną drużyną. Dzisiaj cała Polska musi być nastawiona na to, żeby w jak najszybszy sposób zwalczyć i ustabilizować tę falę koronawirusa i rzeczywiście w możliwie najlepszym stanie zadać o nasz system ochrony zdrowia i życie naszych obywateli - wskazał Morawiecki.

Morawiecki podkreślił jednocześnie, że chodzi również o ochronę życia osób starszych, ponieważ to właśnie oni są w największej grupie ryzyka. - Po trzecie utrzymanie gospodarki w możliwie nienaruszonym stanie i funkcjonowanie całej służby zdrowia z punktu widzenia wszystkich innych schorzeń, chorób, dolegliwości w sposób maksymalnie dostępny dla wszystkich pacjentów. To nasze cele strategiczne - spuentował premier.

d2atyeb

Koronawirus w Polsce i tysiące przypadków. Michał Kobosko o "medycznym stanie wyjątkowym"

Koronawirus w Polsce. Godziny dla seniorów wracają

Podczas konferencji premier zaapelował do osób powyżej 60 roku życia. - Apelujemy o to, żeby osoby starsze pozostały w domach - powiedział. Premier dodał, że wprowadzone zostaną godziny dla seniorów. - Tak jak to było wiosną od 10 do 12 w sklepach spożywczych, aptekach i drogeriach - zaznaczył.

d2atyeb

- Prawda jest taka, że wśród osób powyżej 60 roku życia niemal połowa liczby pacjentów jest w szpitalach. A wśród osób, które korzystają z respiratorów, czyli są w bardzo ciężkim stanie zdrowia, to jest już 80 proc. Wyraźnie widzimy, że ta zależność wieku od stanu zdrowia i ryzyka dla utraty życia jest tutaj absolutnie jednoznaczna - wskazał Morawiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2atyeb

Podziel się opinią

Share
d2atyeb
d2atyeb
Więcej tematów