Trwa ładowanie...
dhztxns

Kompozytor Elliot Goldenthal odwiedzi Kraków po raz trzeci

Kraków gościć będzie światowej sławy kompozytora Elliota Goldenthala - laureata Oscara i Złotego Globu. Kompozytor premierowo zaprezentuje swoje najnowsze dzieło: Grand Gothic Suite.

Share
dhztxns

Amerykański kompozytor, znany na całym świecie, uznawany jest za jednego z najbardziej wszechstronnych w swoim fachu. Jest rozpoznawalny dzięki utworom napisanym do teatru, baletu, telewizji, ale przede wszystkim do filmu. Lista stworzonych przez niego ścieżek dźwiękowych jest naprawdę długa, a znajduje się wśród nich muzyka z filmów takich jak: "Wrogowie publiczni", "Batman Forever", "Czas zabijania" czy "Obcy 3".

Goldenthal nominowany był do dwóch Złotych Globów, trzech nagród Grammy, dwóch nagród Tony i trzech nagród CFCA (Chicago Film Critics Association Award). W 2003 r. został uhonorowany Oscarem i Złotym Globem za muzykę do filmu Taymor Frida.

Podczas tegorocznego spotkania z polskimi fanami muzyki filmowej zaprezentuje swój nowy utwór - blisko 23-minutową Grand Gothic Suite, skomponowaną na motywach kultowych już filmów "Batman Forever" i "Batman i Robin". Swoje światowe prawykonanie suita miała już na tegorocznym Festiwalu FIMUCITÉ.

To kolejny, obok Gustavo Santaolalli ("Babel", "Tajemnica Brokeback Mountain") oraz Daria Marianellego ("Duma i Uprzedzenie", "Anna Karenina") - zdobywca Oscara, który pojawi się podczas wielkiego koncertu finałowego tegorocznej Gali Muzyki Filmowej Amerykańskiego Związku Kompozytorów i Wydawców ASCAP. Festiwalowa publiczność będzie miała okazję usłyszeć najpiękniejsze suity filmowe ostatniego stulecia, ilustrowane fragmentami z filmów.

Koncert wykona Orkiestra Akademii Beethovenowskiej i Chór Polskiego Radia pod dyrekcją Diego Navarro. Impreza rozpocznie się w hali ocynkowni ArcelorMittal Poland w niedzielę 28 września o godz. 18:00.

dhztxns

Podziel się opinią

Share
dhztxns
dhztxns
Więcej tematów