Trwa ładowanie...
d4ghc7l
d4ghc7l

Kompletnie pijane matki opiekowały się dziećmi

Dwie młode matki, które znaleziono pijane w jednym z mieszkań w Radomiu, zostały oskarżone przez prokuraturę o niezabezpieczenie opieki trojgu małych dzieci oraz narażenie ich zdrowia i życia - poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4ghc7l

W lipcu ubiegłego roku policja dostała informację, że w jednym z mieszkań w Radomiu odbywa się libacja, której świadkiem jest pozostawiona bez opieki trójka małych dzieci.

Funkcjonariusze, którzy przybyli pod wskazany adres, zastali dwie kompletnie pijane kobiety, w niezamkniętym mieszkaniu była też trójka dzieci w wieku 3 do 10 lat. Jak się okazało jedna z matek miała ok. 2,5 prom. alkoholu we krwi, a druga jeszcze więcej - 2,74 prom.

Według prokuratury, w mieszkaniu panował bałagan, porozrzucane były butelki i puszki po alkoholu, niedopałki papierosów, śmieci. Sprzęty domowe nie były zabezpieczone przed nieodpowiednim użytkowaniem przez małoletnie dzieci.

d4ghc7l

- Prokuratura oskarżyła obydwie matki o to, że w stanie nietrzeźwości sprawowały opiekę nad dziećmi, nie zabezpieczyły odpowiednio mieszkania i narażały dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - powiedziała rzeczniczka.

Obie oskarżone przyznały się do stawianych im zarzutów i złożyły wnioski o dobrowolne poddanie się karze. Czyn, który im zarzucono, zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Odrębne postępowanie w zakresie dalszego sprawowania przez matki opieki nad dziećmi prowadzi Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Radomiu.

NaSygnale.pl: Krwawa libacja w Szczytnie

d4ghc7l

Podziel się opinią

Share

d4ghc7l

d4ghc7l
Więcej tematów