Trwa ładowanie...
dlxr59n

Komorowski "zbiera" konserwatystów. Na wykład Tuska nie przyszedł. "Obrażony na liderów PO"

Były prezydent zaprosił część polityków Platformy Obywatelskiej – a także ludzi niezajmujących się już czynnie polityką – by podebatować o współczesnym konserwatyzmie. Bronisław Komorowski utrzymuje kontakty ze swoim dawnym środowiskiem politycznym. Tyle że to kontakty wybiórcze – słyszymy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bronisław Komorowski, były prezydent.
Bronisław Komorowski, były prezydent. (East News, Fot: Michal Wozniak)
dlxr59n

W jednym z warszawskich hoteli we wtorek odbędzie się debata organizowana przez Instytut Bronisława Komorowskiego. Temat: "Konserwatyzm dzisiaj, w Europie i w Polsce".

W części panelowej – jak słyszymy – swój udział potwierdzili Aleksander Hall (były minister w rządzie Tadeusza Mazowieckiego), Kazimierz Ujazdowski (były polityk PiS, dziś związany z PO) oraz Jan Olbrycht (europoseł PO). Spotkanie ma moderować publicysta Bogusław Chrabota. Część druga spotkania to dyskusja uczestników.

CZYTAJ TEŻ: Wybory do PE. Zdrowiem w PiS. Sondaż zdecydował, że Koalicja Europejska postawiła na jeden temat

dlxr59n

Wśród nich obecny – jak słyszymy – ma być dawny polityk, który przeszło dekadę temu z hukiem opuszczał szeregi Platformy – typowany na "premiera z Krakowa", Jan Maria Rokita. Ale nie jest to potwierdzona informacja u źródła. Rokita z mediami nie rozmawia.

Komorowski z jednymi się spotyka, innych ignoruje. Tak było z Donaldem Tuskiem.

Jan Rokita, Bronisław Komorowski PAP
Jan Rokita, Bronisław Komorowski (PAP, Fot: Tomasz Gzell)

Szorstka przyjaźń ze Schetyną

– Komorowski spotyka się z tymi, których lubi i z którymi się zgadza – twierdzi rozmówca z PO

dlxr59n

Były prezydent jest skonfilktowany z częścią ważnych polityków Platformy. Na Grzegorza Schetynę – jak słyszymy – Komorowski ma być "obrażony". Powód? Lider PO nie chciał "podarować" mu pierwszego miejsca na liście w Warszawie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Komorowski oficjalnie twierdzi co innego: że to Schetyna namawiał go do startu, ale on sam nie chciał (więcej TUTAJ).

– Nie utrzymują dziś żadnych kontaktów. I nie chcą – mówi nam anonimowo polityk PO.

Bronisław Komorowski – co także zostało odnotowane w szeregach opozycji – nie wziął udziału w najbardziej chyba znaczącym dla opozycji wydarzeniu ostatnich dni, jeśli nie tygodni. Czyli wykładzie Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim.

dlxr59n

CZYTAJ WIĘCEJ: Leszek Jażdżewski zaskoczył wszystkich. Donald Tusk miał być zaskoczony wystąpieniem szefa Liberté

Czy była to jakaś demonstracja niechęci byłej głowy państwa wobec obecnych liderów KE czy samego Tuska? Trudno powiedzieć. Ale wątpliwości są.

Komorowski, Tusk East News
Komorowski, Tusk (East News, Fot: Karolina Misztal/REPORTER)

Jeszcze kilka miesięcy temu Komorowski zapewniał: – Jeśli Tusk wystartuje w wyborach prezydenckich, będę go wspierał ze wszystkich sił.

dlxr59n

Na UW zebrała się cała "wierchuszka" najważniejszych polityków Koalicji Europejskiej. Ale nie tylko. Wykład zgromadził na sali Auditorium Maximum całą "śmietankę" związaną z opozycją: od prawników po artystów.

Komorowski organizuje swoje spotkania.

Podczas gdy prawica – głównie spod sztandaru PiS – zarzuca Koalicji Europejskiej "ostry" skręt w lewo, były prezydent będzie debatować o współecznym konserwatyzmie.

– Nadzwyczajnej frekwencji na tym spotkaniu się nie spodziewam – twierdzi rozmówca z PO. – Komorowski nie ma już politycznej wagi.

dlxr59n

W parlamentarnych kuluarach wciąż pojawiają się plotki, jakoby Komorowski był jednym z liderów opozycji w wyborach do Senatu jesienią. On sam tego nie potwierdza. Żadnych furtek jednak były prezydent zamykać sobie nie chce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dlxr59n

Podziel się opinią

Share
dlxr59n
dlxr59n
Więcej tematów