Trwa ładowanie...

Komorowski ostro krytykuje - "to brak konsekwencji"

Zadaniem polityki rodzinnej, którą należy stworzyć, powinno być budowanie przyjaznego rodzinie otoczenia; musi ona zapewnić poczucie bezpieczeństwa i stabilność rozwiązań - powiedział Bronisław Komorowski. Zdaniem prezydenta polską politykę rodzinną w wielu ostatnich latach cechował brak konsekwencji i doraźność rozwiązań, nie była ona też doceniana na tle ogólnej polityki państwa.
Share
Bronisław Komorowski
Bronisław KomorowskiŹródło: PAP, Fot: Jacek Turczyk
d2agxog

- Jeśli ktoś ma podjąć ryzyko posiadania wielkiej przyjemności, jaką są dzieci w większej ilości, musi mieć poczucie bezpieczeństwa, że rozwiązania, w ramach których podejmuje swoje życiowe decyzje (...), są stabilne - powiedział prezydent podczas debaty "Jak wspierać odpowiedzialne rodzicielstwo?", organizowanej w ramach Forum Debaty Publicznej "Solidarne społeczeństwo, bezpieczna rodzina".

Jak ocenił prezydent, rozwiązania te powinny tworzyć "przyjazne rodzinie otoczenie" zapewniające dostęp do "wszystkich tych instytucji, które umożliwiają opiekę, naukę, rozwijanie zainteresowań i wypoczynek".

Zdaniem prezydenta polską politykę rodzinną w wielu ostatnich latach cechował brak konsekwencji i doraźność rozwiązań, nie była ona też doceniana na tle ogólnej polityki państwa - zarówno na szczeblu krajowym, jak i samorządów lokalnych - i często sprowadzała się do pomocy socjalnej.

d2agxog

- Zabrakło myślenia o równowadze międzypokoleniowej. (...) Tę równowagę musimy odbudować, dbając w większym stopniu o rodziny i wspierając rodzicielstwo, ale z drugiej strony - dbając o godne życie starszego pokolenia - powiedział Komorowski.

- Pamiętając o naszych zobowiązaniach wobec osób starszych oraz naszych dzieci i wnuków, powinniśmy jednocześnie kształtować polską politykę emerytalną tak, by zapewniając godziwe dochody na starość, nie obciążać nadmiernie następnych pokoleń - dodał.

d2agxog

Podziel się opinią

Share
d2agxog
d2agxog
Więcej tematów