Trwa ładowanie...

Komornik u syna Leppera. Zlicytował majątek należący kiedyś do lidera Samoobrony

Przez długi Tomasza Leppera, syna nieżyjącego wicepremiera, komornik zlicytował dziś dwie działki stanowiące dawne gospodarstwo twórcy rolniczego ruchu Samoobrona RP. Uzyskano 121 tys. zł. Zlicytowany może zostać również dom.

Komornik u syna Leppera. Zlicytował majątek należący kiedyś do lidera SamoobronyŹródło: PAP
d45350e
d45350e

Jak już pisaliśmy Tomasz Lepper popadł w kłopoty finansowe. Jego długi sięgają kilkuset tysięcy złotych. Karol Cygert, komornik z Koszalina wystawił dziś na sprzedaż cztery działki - stanowiące ziemie gospodarstwa w Zielnowie koło Darłowa, niegdyś należącego do Andrzeja Leppera. Zlicytowano 11 hektarów.

- Za 10 tysięcy hektar?! To grzech było nie kupić. - mówi WP pan Henryk, dawny sąsiad twórcy Samoobrony. - Nie mam wyrzutów sumienia. Mógł tu przyjść Tomek i pokazać, że mu zależy na tej ziemi. Skoro nie przyszedł więc, ja to kupuję i przyłączę to do swojego gospodarstwa - dodaje.

Karol Cygert, komornik z Koszalina WP.PL
Karol Cygert, komornik z Koszalina Źródło: WP.PL, fot: WP.PL

Na licytacji czterech działek o wartości 700 tys. zł. stawiło się kilkanaście osób. O niektóre fragmenty pola chciało rywalizować nawet sześć osób. Jednak po tym jak u komornika pojawili się dziennikarze, część osób odstąpiła od licytacji. Bali się pokazywania swoich twarzy , a licytacja przebiega publicznie. Ziemię sprzedano po cenach zbliżonych do wywoławczych - czyli około za połowę wartości rynkowej.

Dokumenty z licytacji WP.PL
Dokumenty z licytacji Źródło: WP.PL, fot: WP.PL

Tu powstała Samoobrona

Co ciekawe, sprzedane zostały słynne łąki Andrzeja Leppera - te, od których obrony, Lepper rozpoczął swoją polityczną karierę. - Kilka hektarów podmokłych łąk, na które Andrzej wziął kredyt co roku mu zalewało. Nie mógł kosić i popadł w konflikt z bankiem - opowiada jeden z uczestników licytacji. - Przez te łąki zrodził się bunt Leppera - rolnika, a później zaczęły się blokady drogowe i powstała Samoobrona. A teraz taka historia - westchnął.

d45350e

Andrzej Lepper był przywódcą rolniczego związku Samoobrona. W latach 90. głośno było o organizowanych przez niego protestach i blokadach dróg. Utorowały mu one drogę do polityki. Był posłem, wicemarszałkiem Sejmu, posłem Parlamentu Europejskiego, ministrem rolnictwa oraz wicepremierem w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza. Po tragicznej śmierci Andrzeja Leppera w 2011 roku gospodarstwo odziedziczył syn Tomasz. Mówiono jednak, że zmienił profil gospodarstwa, wyleasingował drogie maszyny. Podczas poprzedniej licytacji majątku rodziny sprzedany został za 178 tys. zł został ciągnik rolniczy.

Komornik nie zdradza jak wysokie są długi Tomasz Leppera. Stwierdził jednak, że uzyskane pieniądze to zbyt mało i wierzyciel nadal może się domagać egzekucji z innych części majątku. To między innymi dom rodzinny twórcy Samoobrony. Sam Tomasz Lepper nie chce rozmawiać z dziennikarzami o swoich problemach. Przypomnijmy, że próbował sił w karierze politycznej. W wyborach do samorządu ubiegał się o miejsce z listy SLD. Wcześniej otrzymał rekomendację na listę wyborczą PO. Nie uzyskał jednak wystarczającej liczby głosów.

d45350e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45350e
Więcej tematów