Trwa ładowanie...
Komisja Wenecka spotkała się z opozycją

Komisja Wenecka spotkała się z opozycją

• Przedstawiciele Komisji Weneckiej spotkali się z opozycją
• Członków komisji do rozmowy zaprosiły posłanki Nowoczesnej
• Spotkanie zaczęło się po rozmowie Komisji z przewodniczącymi sejmowych komisji sprawiedliwości Stanisławem Piotrowiczem i ustawodawczej Markiem Astem
• Z tej rozmowy opozycja została wykluczona

Share
d3kvp52

Posłanki Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus i Kamila Gasiuk-Pihowicz przyszły na spotkanie przewodniczących komisji sprawiedliwości i ustawodawczej Stanisława Piotrowicza i Marka Asta z Komisją Wenecką. Jednak, jak relacjonowała w rozmowie z dziennikarzami Gasiuk-Pihowicz, Piotrowicz nie zgodził się na ich udział w tej rozmowie.

W związku z tymi parlamentarzystki zaprosiły członków Komisji na oddzielne spotkanie, by przedstawić argumenty drugiej strony. Jak mówiła Gasiuk-Pihowicz, przedstawiciele Komisji odnieśli się do propozycji pozytywnie. Jak podkreśliła, członkowie KW zdecydowali, że skrócą spotkanie z PiS, aby spotkać się posłami Nowoczesnej. Gasiuk-Pihowicz dodała, że na wspólną rozmowę zostaną zaproszeni przedstawiciele pozostałych partii.

d3kvp52

Przedstawiciele Komisji Weneckie składają wizytę w Polsce w poniedziałek i wtorek. Ich przyjazd ma związek z pracami nad projektem opinii na temat nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, która w lipcu została przegłosowana przez polski parlament. Członkowie Komisji planują rozmowy w Sądzie Najwyższym, parlamencie, Ministerstwie Sprawiedliwości, Trybunale Konstytucyjnym, w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich i Kancelarii Premiera.

Opinia Komisji ma być przyjęta na plenarnym posiedzeniu w Wenecji 14 października. Będzie to już trzecia opinia KW na temat polskiej ustawy wydana w ciągu siedmiu miesięcy. Wcześniej zajęła się, oprócz TK, także ustawą o policji, która zmienia zasady inwigilacji, i zgłosiła szereg uwag.

d3kvp52

Podziel się opinią

Share
d3kvp52
d3kvp52
Więcej tematów