Trwa ładowanie...
d1a9y1h

Komisja Europejska zarzuca Rumunii regres

Komisja Europejska jest niezadowolona z regresu Rumunii. KE uważa, że zatrzymał się proces reform sądownictwa i cofnął się proces walki z korupcją. Instytucja zaleca natychmiastową realizację reform.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Komisja Europejska zarzuca Rumunii regres
Komisja Europejska zarzuca Rumunii regres (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
d1a9y1h

Komisja Europejska przyjęła sprawozdanie z Rumunii, z którego wynika, że zalecane reformy nie zostały jeszcze wprowadzone, co może mieć na pozytywną ocenę ze stycznia 2017 roku.

- W ciągu ostatnich dziesięciu lat Rumunia osiągnęła niezwykły postęp. To, że dziś widzimy regres, jest czymś bardzo, bardzo smutnym - powiedział Frans Timmermans, wiceszef Komisji Europejskiej.

Rumunia zobowiązała się wprowadzić reformy w sądownictwie i walce z korupcją w ramach mechanizmu współpracy i weryfikacji (CVM). KE twierdzi, że 12 zaleceń wydanych od stycznia 2017 roku nie zostało spełnionych. Żąda od Rumunii ich natychmiastowej realizacji oraz dokłada kolejne osiem zalecanych reform sądownictwa i walki z korupcją, które mają poprawić sytuację.

Mechanizm współpracy i weryfikacji (CVM) dotyczy Rumunii i Bułgarii od momentu wejścia tych państw do Unii Europejskiej. KE regularnie ocenia postępy we wprowadzaniu reform.

d1a9y1h

Podziel się opinią

Share

d1a9y1h

d1a9y1h
Więcej tematów