Trwa ładowanie...
08-03-2013 15:50

Komisja etyki nie ukarała Halickiego za słowa nt. Marty Kaczyńskiej

Sejmowa komisja etyki poselskiej umorzyła sprawę wypowiedzi Andrzeja Halickiego (PO) na temat Marty Kaczyńskiej. Jak powiedziała szefowa komisji Małgorzata Kidawa-Błońska (PO), Halicki nie użył niewłaściwych słów i nikogo nie obraził.

Komisja etyki nie ukarała Halickiego za słowa nt. Marty KaczyńskiejŹródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d9hqxq7
d9hqxq7

Klub PiS złożył wniosek o ukaranie Halickiego przez komisję etyki za jego wypowiedź opublikowaną 7 grudnia na portalu NaTemat. "Jeśli Marta Kaczyńska wierzy w zamach w Smoleńsku, to oznacza, że wyłudziła trzy miliony złotych, jakie otrzymała z tytułu ubezpieczenia za śmierć rodziców" - to fragment wypowiedzi Halickiego przytaczany przez szefa klubu PiS Mariusza Błaszczaka.

- Analizowaliśmy tę wypowiedź i wyjaśnienia Halickiego. Nikt nie został obrażony, nie zostały użyte słowa niewłaściwe. Nie było kłamstwa, bo był tryb przypuszczający i sprawa została umorzona - powiedziała Kidawa-Błońska.

Przewodniczący klubu PiS argumentował we wniosku, że "słowa posła Halickiego są podłym i nikczemnym atakiem na Martę Kaczyńską - członka rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej" i przekraczają "elementarne zasady przyzwoitości".

Za naruszenie zasad etyki poselskiej komisja może ukarać posła zwróceniem uwagi, upomnieniem lub naganą.

d9hqxq7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9hqxq7
Więcej tematów