Trwa ładowanie...
d3eixq9

Komisarz Praw Człowieka Rady Europy apeluje o uwolnienie Margot. "To mrożący sygnał"

"Wzywam do natychmiastowego uwolnienia aktywistki LGBT Margot z aresztu" - napisała na swoim Twitterze Komisarz Praw Człowieka Rady Europy Dunja Mijatović.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Komisarz Praw Człowieka apeluje: "Natychmiast uwolnijcie Margot"
Komisarz Praw Człowieka apeluje: "Natychmiast uwolnijcie Margot"
d3eixq9

Komisarz Praw Człowieka Rady Europy Dunja Mijatović apeluje o natychmiastowe uwolnienie aktywistki LGBT Margot ze Stopbzdurom.

Aresztowanie aktywistki LGBT Margot miało miejsce w sobotę i wywołało falę protestów, która przeszła przez Warszawę. Policja zatrzymała 48 osób po fali protestów, jaka przeszła przez Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat w Warszawie - w odpowiedzi za areszt dla Margot.

Pod koniec czerwca na ul. Wilczej w Warszawie aktywiści LGBT zatrzymali furgonetkę oklejoną homofobicznymi hasłami. Osoby, które zatrzymały samochód miały m.in. wyłamać lusterka w pojeździe, pomalować sprayem szyby oraz zerwać i pociąć banery, którymi auto było oklejone. Pocięto również opony w samochodzie. Na miejscu doszło też do szarpaniny pomiędzy osobami z samochodu a inicjatorami akcji. W szarpaninie miała brać udział Margot.

d3eixq9

Komisarz Praw Człowieka: "Zatrzymanie to mrożący sygnał dla wolności słowa"

Jest oskarżona o dokonanie "czynu chuligańskiego, polegającego na udziale w zbiegowisku, brutalnym zaatakowaniu działacza fundacji pro life oraz niszczeniu mienia należącego do fundacji". Za takie czyny grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

"Aktywistka została zatrzymana za blokowanie furgonetki nienawiści do osób LGBT i umieszczenie tęczowych flag na warszawskich pomnikach" - napisała Dunja Mijatović. I dodała: "To mrożący sygnał dla wolności słowa i osób LGBT w Polsce".

Zobacz też: Sienkiewicz odpowiada na krytykę zwolenników PO

Czytaj też: Koronawirus. Raport z frontu, dzień piąty. Po omacku

d3eixq9

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3eixq9

Podziel się opinią

Share
d3eixq9
d3eixq9
Więcej tematów