Trwa ładowanie...

Komisarz Praw Człowieka Rady Europy apeluje o uwolnienie Margot. "To mrożący sygnał"

"Wzywam do natychmiastowego uwolnienia aktywistki LGBT Margot z aresztu" - napisała na swoim Twitterze Komisarz Praw Człowieka Rady Europy Dunja Mijatović.

Share
Komisarz Praw Człowieka Rady Europy apeluje o uwolnienie Margot. "To mrożący sygnał"
d30h7rc

Komisarz Praw Człowieka Rady Europy Dunja Mijatović apeluje o natychmiastowe uwolnienie aktywistki LGBT Margot ze Stopbzdurom.

Aresztowanie aktywistki LGBT Margot miało miejsce w sobotę i wywołało falę protestów, która przeszła przez Warszawę. Policja zatrzymała 48 osób po fali protestów, jaka przeszła przez Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat w Warszawie - w odpowiedzi za areszt dla Margot.

d30h7rc

Pod koniec czerwca na ul. Wilczej w Warszawie aktywiści LGBT zatrzymali furgonetkę oklejoną homofobicznymi hasłami. Osoby, które zatrzymały samochód miały m.in. wyłamać lusterka w pojeździe, pomalować sprayem szyby oraz zerwać i pociąć banery, którymi auto było oklejone. Pocięto również opony w samochodzie. Na miejscu doszło też do szarpaniny pomiędzy osobami z samochodu a inicjatorami akcji. W szarpaninie miała brać udział Margot.

Komisarz Praw Człowieka: "Zatrzymanie to mrożący sygnał dla wolności słowa"

Jest oskarżona o dokonanie "czynu chuligańskiego, polegającego na udziale w zbiegowisku, brutalnym zaatakowaniu działacza fundacji pro life oraz niszczeniu mienia należącego do fundacji". Za takie czyny grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

"Aktywistka została zatrzymana za blokowanie furgonetki nienawiści do osób LGBT i umieszczenie tęczowych flag na warszawskich pomnikach" - napisała Dunja Mijatović. I dodała: "To mrożący sygnał dla wolności słowa i osób LGBT w Polsce".

Zobacz też: Sienkiewicz odpowiada na krytykę zwolenników PO

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30h7rc

Podziel się opinią

Share
d30h7rc
d30h7rc
Więcej tematów