Trwa ładowanie...

Kombatanci chcą ukarania działaczy PO. "Okryli się hańbą"

Decyzją radnych PO ulice "Łupaszki" w Białymstoku i "generała Nila" w Żyrardowie mają zmienić swoje nazwy. Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych pisze o skandalu i domaga się, aby władze partii usunęły radnych ze swoich szeregów. W Platformie iskrzy.

Kombatanci chcą ukarania działaczy PO. "Okryli się hańbą"Źródło: East News
d1uhlnt
d1uhlnt

"Apeluję do statutowych władz Platformy Obywatelskiej o wyciągnięcie surowych konsekwencji - aż do usunięcia z partii włącznie - wobec wszystkich jej radnych z Białegostoku i z Żyrardowa, którzy zagłosowali za pozbawieniem ulic w tych miastach majora Zygmunta Szendzielarza i generała Emila Fieldorfa" - napisał w piątek w specjalnym oświadczeniu rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie Jerzy Bukowski.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach Rady Miasta Białystok i Żyrardów głosami działaczy Platformy Obywatelskiej podjęły decyzję o zmianie nazw ulic. W pierwszym przypadku zdecydowano się zlikwidować upamiętnienie mjr Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", a w drugim generała Nila-Fieldorfa.

"Jeżeli Platforma chce, aby uważać ją za ugrupowanie polityczne działające zgodnie z racją stanu niepodległej Rzeczypospolitej, oczywistym wydaje się jak najszybsze ukaranie osób, które okryły hańbą nie tylko siebie, ale także całą PO" - podkreślają kombatanci.

d1uhlnt

Ich zdaniem, władze partii nie mogą zwlekać, ponieważ sprawa jest "głośna i jednoznaczna". Zaznaczają, że Platforma musi się opowiedzieć po jednej ze stron konfliktu trwającego między "ideowymi spadkobiercami Żołnierzy Niezłomnych i gorliwie zwalczającymi ich funkcjonariuszami komunistycznych organów bezpieczeństwa".

Zobacz: Michał Dworczyk o książce Donalda Tuska. Padło porównanie do Jarosława Kaczyńskiego

W Platformie Obywatelskiej iskrzy, a zdania są podzielone. Poseł Borys Budka pochwalił białostockich radnych, którzy zagłosowali za zmianą nazwy ulicy "Łupaszki". Co ciekawe, wcześniej tę samą postać jako minister obrony narodowej uhonorował Tomasz Siemoniak (PO). Teraz pytany o całą sprawę zaznaczył, że szanuje decyzje Rad Miasta, ale sam by takich nie podjął.

"Wstydzę się za radnych PO w Żyrardowie" - skomentował z kolei na Twitterze Krzysztof Lisek, wieloletni poseł Platformy Obywatelskiej.

d1uhlnt

W piątek w sieci głos w sprawie zabrał także Patryk Jaki, europoseł PiS. "Dziś we Wszystkich Świętych proszę o specjalną modlitwę i wspomnienie Augusta Emila Fieldorfa 'Nila' - legendarnego generała WP i komendanta AK oraz Zygmunta Szendzielarza 'Łupaszki' - legendy podziemia antykomunistycznego. Dla nas jesteście i zawsze będziecie bohaterami" - napisał.

Źródło: polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1uhlnt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uhlnt
Więcej tematów