Trwa ładowanie...
d1mfps5

Kolporter chce przejąć część Ruchu

Kolporter SA zamierza wziąć udział w rywalizacji o przejęcie prywatyzowanego Ruchu SA - poinformował w piątek rzecznik spółki, Maciej Topolski.

Share
d1mfps5

W związku z sądową decyzją o odblokowaniu akcji Ruchu ponawiamy naszą deklarację wzięcia udziału w prywatyzacji tej spółki - powiedział Topolski. Swoje zainteresowanie przejęciem Ruchu Kolporter po raz pierwszy ujawnił wiosną tego roku. Topolski powiedział, że Kolporter dysponuje ofertami kilku poważnych instytucji finansowych, które zadeklarowały chęć sfinansowania operacji przejęcia Ruchu przez kielecką spółkę.

Trudno przewidzieć, kiedy proces prywatyzacji Ruchu zostanie zakończony, dlatego za wcześnie jeszcze na udzielanie bardziej konkretnych informacji, zapewniam jednak, że nie będzie problemów z ewentualnym sfinansowaniem takiej operacji - powiedział.

Przyznał jednocześnie, że największą przeszkodą w przejęciu Ruchu może być ewentualna negatywna opinia Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Obecnie Ruch ma 58-procentowy udział w rynku dystrybucji prasy w Polsce. Kolporter, który jest największym prywatnym dystrybutorem, ma około 27% udziału.

Topolski uchylił się od odpowiedzi na pytanie, czy związek z instytucją finansową ma polegać na sfinansowaniu kupna akcji Ruchu przez Kolportera, czy też w grę wchodzi konsorcjum, które podzieliłoby się akcjami Ruchu. W każdym razie interesuje nas większościowy pakiet akcji spółki Ruch SA - powiedział. (and)

d1mfps5

Podziel się opinią

Share
d1mfps5
d1mfps5
Więcej tematów